Pirmoji ponia D. Nausėdienė: tikime Lietuvos ir Ukrainos jaunimo kuriamąja galia


Renginio metu. Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Eitvydas Kinaitis

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė ketvirtadienį pasveikino Ukrainos centre surengtos jaunimo diskusijos dalyvius.

„Džiugu pasveikinti Jus, susirinkusius šioje unikalioje institucijoje. Kurdamos ją kartu su Ukrainos pirmąja ponia Olena Zelenska, siekėme saugios humanitarinės erdvės ukrainiečiams, kurioje jie turėtų galimybę ne tik užgydyti žiauraus karo traumas, atstatyti psichologinę pusiausvyrą, bet ir toliau puoselėti bendruomeniškumą, nacionalinę kultūrą, identitetą“, – pabrėžė D. Nausėdienė.

Pirmoji ponia priminė, kad Ukrainos centras – atvira edukacinė, kultūrinė ir mokslinė erdvė, kuri leidžia kiekvienam ukrainiečiui integruotis į Lietuvos visuomenę, taip pat suteikia galimybes pasiruošti Ukrainos atstatymui po karo.

„Lietuvai labai svarbu, kad jaunoji ukrainiečių karta neprarastų galimybių mokytis, augtų kartu su pažanga, taptų ateities lyderiais, savarankiškai kuriančiais savo ir laisvos Ukrainos ateitį. Aktyviai klojame tarptautinio bendradarbiavimo tiltus, remdamiesi į valstybines institucijas ir diplomatus, užsienio šalių ambasadorius, savanorius, rėmėjus bei pilietinę bendruomenę, nes laiko faktorius – kaip niekada svarbus“, – teigė pirmoji ponia.

D. Nausėdienės žodžiais, Lietuva neabejoja Ukrainos pergale, tiki abiejų šalių bendruomenių bendradarbiavimo prasmingumu bei galia, visuomeninės minties potencialu, jaunuomenės kuriamąja jėga. Pirmoji ponia palinkėjo susirinkusiems produktyvios diskusijos ir sparnų šviesiai laisvos Ukrainos vizijai.

Diskusijoje dalyvavo Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininkas Ruslanas Stefančukas ir įvairaus amžiaus jaunuoliai iš Lietuvos bei Ukrainos.

Lietuvos ir Ukrainos pirmųjų ponių iniciatyva įsteigtame centre ukrainiečiai gauna neformalųjį švietimą, kultūrines, psichosocialines ir kitas reikiamas paslaugas. Centras prisideda prie ukrainiečių integracijos Lietuvoje palengvinimo, taip pat sudarydamas jiems palankias sąlygas nepamiršti savo kultūros ir kalbos, puoselėti identitetą.

Kartu su Vytauto Didžiojo universitetu, kuris yra vienas iš jo steigėjų, Ukrainos centras siekia plėsti savo veiklą: burti akademinę bendruomenę, kuri savo žiniomis, tyrimais ir bendra patirtimi prisidėtų prie europinės Ukrainos perspektyvos.

Per 12 veiklos mėnesių Ukrainos centre jau apsilankė beveik 23 tūkst. žmonių, tarp jų – aukšto rango pareigūnai ir svečiai iš užsienio.

 
2023.06.02; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *