Policija: sprogimas Liverpulio taksi laikomas „teroristiniu incidentu“


Britų policininkas. EPA – ELTA nuotr.

Liverpulis, lapkričio 15 d. (AFP-ELTA). Šiaurės vakarų Anglijos policija pirmadienį pranešė, kad mirtiną sprogimą prie Liverpulio ligoninės laiko „teroristiniu incidentu“, per jį panaudota savadarbė bomba.
 
Russas Jacksonas, atsakingas už regiono kovos su terorizmu policiją, sakė, kad sekmadienio sprogimo taksi motyvas neaiškus, tačiau prietaisą „padarė keleivis“, kuris žuvo.
 
Didžiosios Britanijos kovos su terorizmu policija pirmadienį apklausė tris vyrus po to, kai „didvyriškas“ taksi vairuotojas, kaip pranešama, sužlugdė sąmokslą surengti sprogimą per sausakimšas Atminimo dienos pamaldas Liverpulyje.
 
Sprogimas įvyko taksi automobilyje prie Liverpulio moterų ligoninės likus kelioms akimirkoms, kai Didžioji Britanija sekmadienį 11 val. sustingo tylos minutei pagerbdama savo žuvusiuosius per karus. Žuvo keleivis, bet vairuotojas atsipirko tik lengvais sužalojimais. Kaip pranešė miesto valdžia ir laikraščiai, jis užrakino vyrą viduje, kai jam kilo įtarimų dėl jo ketinimų.
 
Keleivis norėjo vykti į kasmetines Atminimo dienos pamaldas miesto šiaurės vakaruose esančioje anglikonų katedroje, pranešė Jungtinės Karalystės žiniasklaida, citavusi tyrėjus ir taksisto draugus. Tačiau uždaryti keliai privertė taksi apsisukti ir jie atsidūrė prie ligoninės netoliese, kai bomba sprogo vairuotojui vos spėjus pabėgti, pranešė „Daily Mail“.
 
Taksi automobilis pakilo ugnies kamuolyje, po to pasklido tiršti pilki dūmai, policija puolė atitverti ligoninę, o pacientams, kuriems nereikia skubios pagalbos, buvo liepta važiuoti į kitas miesto klinikas.
 
„Taksi vairuotojui didvyriškomis pastangomis pavyko nukreipti tai, kas galėjo būti absoliučiai siaubinga nelaimė ligoninėje“, – pirmadienį sakė Liverpulio merė Joanne Anderson. „Mes žinojome, kad taksi vairuotojas ėmėsi veiksmų ir užrakino duris, žinojome tai iš pat karto“, – BBC radijui sakė ji ir perspėjo, kad nebūtų daugiau jokių spėlionių dėl incidento.
 
Pasak laikraščio „Liverpool Echo“, religinėse Atminimo dienos apeigose dalyvavo apie 2000 žmonių, renginys baigėsi kariniu paradu uždarytose gatvėse prie katedros.
 
Atminimo diena pažymi tą akimirką, kai 1914 m. lapkritį 11 val. nutilo Pirmojo pasaulinio karo ginklai. Minėjimas Liverpulyje buvo vienas didžiausių Didžiojoje Britanijoje, neskaitant Londono.
 
Po incidento ginkluota Anglijos Šiaurės Vakarų kovos su terorizmu policija sulaikė tris 29, 26 ir 21 metų vyrus viename name Liverpulio Kensingtono rajone. Kai kurios gatvės dalys tebėra aptvertos, pirmadienio rytą įvykio vietoje dirbo gausios policijos pajėgos. Kaip rašo laikraštis „The Guardian“ ir BBC, tyrimui padeda žvalgybos tarnyba MI5. „Raginame visuomenę išlikti ramia, bet budria“, – sakoma sekmadienio vakarą paskelbtame Mersisaido policijos pranešime.
 
Ministras pirmininkas Borisas Johnsonas tviteryje gyrė pagalbos tarnybas už jų reakciją, vėliau pirmadienį jis tikisi informuoti parlamentą. Vidaus reikalų sekretorė Priti Patel sakė: „Mūsų policija ir pagalbos tarnybos sunkiai dirba, kad nustatytų, kas atsitiko.“
 
Viljama Sudikienė (ELTA)
 
2021.11.16; 03:39
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *