Povandeninių diversijų eksperto mirtis


Lajonėlis Krabas – prekybos laivyno jūreivis, degalinės darbuotojas Jungtinėse Amerikos Valstijose, anglų verslininkas, fotografas, Didžiosios Britanijos Karališkojo Karinio jūrų laivyno naras. Lajonėlis Krabas (Layonel Crabb, 1910–1956) žuvo vykdydamas žvalgybinę operaciją po sovietinio kreiserio kyliu.

L.Krabas, slapyvardžiu Šlaistūnas, buvo vienas iš geriausių Britanijos KJP povandeninių diversijų ekspertų.

Antrasis pasaulinis karas Lajonelį Krabą užtiko prekybos laivyne. 1940 metais jis perėjo į Didžiosios Britanijos KJP Patrulinę tarnybą, o 1941 metais buvo pakeltas į karininkus (nors dėl prasto kairiosios akies regėjimo negalėjo tarnauti kariniuose laivuose).

Įsitaisė savanoriu jūros išminuotojų padalinyje ir 1942 metais dalyvavo išminuojant Gibraltaro zoną. L.Krabo ir jo ginklo draugų pareiga buvo saugoti Britanijos kovinius laivus nuo Italijos narų diversantų ir tokio ginklo, kaip žmogus–torpeda.

  

Kai prasidėjo sąjungininkų puolimas, L.Krabas valė nuo minų Italijos prieplaukas.

1948 metais jis išėjo į atsargą, bet po kurio laiko grįžo į aktyviąją tarnybą ir liko KJP 1952–1955 metais. 1956 metų balandžio 19-osios rytą L.Krabas panėrė su akvalangu į vandenį Portsmuto prieplaukoje. Apie tai žinoma tik tiek, kad MI 6 pavedė jam ištirti sovietų kreiserio Ordžonikidzė korpuso povandeninę dalį, – juo išvakarėse atplaukė į Angliją Sovietų Sąjungos vadovas Nikita Chruščiovas.

Vėliau ten, prieplaukoje, buvo rastas lavonas be galvos, kaip manoma, L.Krabo palaikai. Oficialiai jis buvo įrašytas į žuvusiųjų sąrašą. 

Nuotraukoje: Lajonėlis Krabas (Layonel Crabb, 1910–1956), žuvęs vykdydamas žvalgybinę operaciją po sovietinio kreiserio " Ordžonikidzė" kyliu.

2013.06.16

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *