Praha: detektyvas su Palestinos ambasadoriumi


Palestinos atstovas Čekijoje Džamalis al Džamalis pamėgino atidaryti seifą, kuris nebuvo atidarytas apie 20 metų, ir nuo stipraus sprogimo palestinietis žuvo, praneša Andrea Tarkuninas laikraštyje La Repubblica.

„Prahoje pirmąją naujųjų metų dieną nutiko kruvinas detektyvas. Ambasadorius, tiksliau –  Palestinos autonomijos diplomatinės misijos vadovas Prahoje, Džamalis al Džamalis žuvo nuo sunkių sužeidimų, sprogus senam seifui, kurį jis bandė atidaryti. Ką rodo pirmieji Prahos valdžios atliekamo tyrimo rezultatai? Nėra jokių ženklų, kad ambasadorius būtų teroristinio sąmokslo auka. Taip pareiškė policininkai".

"Bet Palestinos valdžia, atrodo, nelinkusi tikėti šia versija, todėl pasiuntė į Čekijos sostinę aukšto rango delegaciją“, – rašo straipsnio autorius.

„Daug kas liudija, kad diplomatas žuvo, nes neturėjo patirties, kaip elgtis su sprogmenimis“, – rašo čekų tinklalapis Novinky.cz. Nelaimingas atsitikimas įvyko diplomato bute, kur al Džamalis gyveno su šeima. „Nėra požymių, kad tai teroro aktas“, – pareiškė Čekijos policijos vadovas Martynas Červičekas.

Pasak Červičeko spaudos sekretoriaus, „sprogo sistema su detonatoriumi, negalima atmesti, kad diplomatas tapo neatsargaus elgesio su daiktu auka“. Al Džamalis buvo iškart nuvežtas į geriausiai mieste aprūpintą karinę ligoninę: diplomatui buvo sukelta dirbtinė koma, bet tai nepadėjo. „Žaizdos buvo pernelyg didelės, ypač galvoje ir krūtinės ląstoje“ – pareiškė ligoninės vyriausiasis gydytojas Danielis Langeris.

„Palestinos autonomijos užsienio reikalų ministras Riadas al Malikis pranešė: „Tai buvo lagaminas-seifas, kuris ilgą laiką buvo pas Palestinos atstovus, ir beveik 30 metų jo niekas nelietė ir neatidarinėjo. Matyt, ambasadorius staiga nusprendė jį atidaryti. Bet išsyk po to, kai lagaminas buvo atidarytas, seifo viduje nutiko kažkas lemtingo“.

Ištisus dešimtmečius palestiniečiai priešinosi izraeliečiams, arabų diktatūroms, visos jų ambasados neskelbdamos kariavo slaptą karą visame pasaulyje, pirmiausia Europoje. Vienus PIO (Palestinos išsivadavimo organizacija) atstovus nužudydavo Izraelio Mossado agentai, kiti Palestinos lyderiai tapo Irako ar Sirijos samdomųjų žudikų aukomis. Bet labai retai slaptosios tarnybos prisiimdavo atsakomybę už akciją po to, kai ji būdavo įvykdyta“, – rašo korespondentas.

Nuotraukoje: neaiškiomis aplinkybėmis Prahoje žuvęs Palestinos atstovas ponas Džamalis al Džamalis.

Šaltinis: La Repubblica

2014.01.06; 03:50

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *