Prancūzija planuoja palaikyti griežtesnį „Nord Stream 2“ reguliavimą


Prancūzija planuoja palaikyti ES direktyvos pataisas, sugriežtinsiančias dujotiekio „Nord Stream 2“ reguliavimą, paskelbė šalies Užsienio reikalų ministerija (URM) ir pridūrė, Prancūzija dirba su partneriais, įskaitant ir Vokietiją, dėl galimų direktyvos pataisų, praneša „Reuters“.

„Dujų direktyvos pataisų tikslas yra pritaikyti energetikos paketo taisykles visų šalių vamzdynams, įeinantiems į ES. Direktyvos pataisos būtų taikomos ir „Nord Stream 2“ projektui“, – žurnalistams pasakė Prancūzijos URM atstovė spaudai Agnes von der Muhll.

„Prancūzija planuoja palaikyti direktyvos pataisas. Kol kas tęsiamas darbas su mūsų partneriais, ypač – su Vokietija, dėl galimų direktyvos teksto pakeitimų“, – pridūrė atstovė.

Prancūzija nebenori didinti energetinės priklausomybės nuo Rusijos ir palaiko ES įstatymų pataisas, kurios apsunkintų „Nord Stream 2“ dujotiekio statybą, pranešė Vokietijos laikraštis „Sueddeutsche Zeitung“. Tuo tarpu Vokietijos kanclerė Angela Merkel tikina, kad šalis netaps priklausoma nuo rusiškų dujų dėl „Nord Stream 2“ projekto.

Kaip rašė leidinys, Paryžius planuoja palaikyti vadinamosios ES Dujų direktyvos peržiūrėjimą penktadienį vyksiančiame ES valstybių balsavime. „Sueddeutsche Zeitung“ teigimu, šalis nenori didinti energetinės priklausomybės nuo Rusijos ir šitaip daryti žalą ES valstybių, kaip Lenkija ir Slovakija, interesams.

„Ar mes tapsime priklausomi nuo Rusijos dėl šio antro dujotiekio? Aš sakau ne, jei mes tuo pat metu diversifikuosime dujų tiekimą“, – spaudos konferencijoje Bratislavoje, kur ji susitiko su Višegrado grupės šalimis – Čekija, Vengrija, Lenkija ir Slovakija, – kalbėjo A. Merkel.

„Sueddeutsche Zeitung“ teigimu, Vokietija „Nord Stream 2“ projektui turi užsitikrinusi Nyderlandų, Belgijos, Austrijos, Graikijos ir Kipro palaikymą, tačiau vien šių šalių neužteks, norint užsitikrinti palankų ES sprendimą.

Kaip tikina „Reuters“ šaltiniai ES, Prancūzijos balsas bus itin svarbus, o kitos didžiosios šalys – Italija ir Ispanija – kol kas nėra tvirtos dėl savo sprendimų. „Labai sunku prognozuoti, kas nutiks balsavimo metu“, – tikino šaltinis.

Europos Komisija (EK) siekia priimti bendrą ES energetikos taisyklių paketą, kuris būtų taikomas jūriniams vamzdynams, taip pat kaip ir vamzdynams ant žemės. Briuselis taip pat svarstys, ar „Nord Stream 2“ atitinka ES įstatymus, ar dujotiekis kelia grėsmę Europos dujų rinkai ir ar „Nord Stream 2“ paveiks tiekimo saugumą bei konkurenciją.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.02.08; 06:40

print