Prancūzija ragina Vokietiją nutraukti „Nord Stream 2“ projektą


„Nord Stream 2“ vamzdis. EPA-ELTA nuotr.

Prancūzija pirmadienį paragino Vokietiją dėl Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno suėmimo Maskvoje nutraukti dujotiekio „Nord Stream 2“ projektą su Rusija.
 
„Visada sakėme, kad turime didžiulių abejonių dėl šio projekto tokiame kontekste, – „France Inter“ radijui sakė jaunesnysis Europos reikalų ministras Clementas Beaune. – Iš tiesų, jau anksčiau tai sakėme.“
 
Jungtinės Valstijos ir kelios Europos šalys, įskaitant Lenkiją bei Baltijos šalis, kritikuoja „Nord Stream 2“ projektą ir tvirtina, kad jis padidins Vokietijos ir ES priklausomybę nuo rusiškų dujų.
 
Vokietija savo ruožtu tęsia projektą, o gruodį buvo atnaujinti beveik metus dėl JAV sankcijų sustoję tiesimo darbai.
 
C. Beaune teigimu, Europos lyderiai svarsto naujas sankcijas Rusijai dėl prezidento Vladimiro Putino susidorojimo su A. Navalno vedamais protestuotojais. A. Navalnas buvo suimtas sausio viduryje, jam gresia keli metai nelaisvės.
 
Sekmadienį tūkstančiai protestuotojų, nepaisydami valdžios perspėjimų, susirinko į demonstracijas nuo Vladivostoko iki Sankt Peterburgo.
 
Protestai dėl Kremliaus kritiko A. Navalno suėmimo rengiami jau antrą savaitgalį iš eilės.
 
„Sankcijos jau buvo įvestos, galime tai padaryti, bet reikia suprasti – jų nepakaks“, – sakė C. Beaune.
 
„Nord Stream“ galimybė yra svarstoma“, – pridūrė jis, pripažindamas, kad „tai yra Vokietijos sprendimas, nes dujotiekis yra Vokietijoje“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.01; 10:50
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *