Prancūzijos teismas įpareigojo Twitter perdavinėti valdžiai vartotojų duomenis


Prancūzijos teismas įpareigojo Twitter perdavinėti valdžiai vartotojų duomenis, kad padėtų identifikuoti rasistinių ir antisemitinių tekstų autorius, praneša AFP. Jeigu kompanija neperduos būtinos informacijos per 15 dienų, ji turės mokėti baudą už kiekvieną dieną po 1000 eurų.

Be to, teismas pareikalavo iš mikrotinklaraštininkų serviso sukurti sistemą, kuri padėtų vartotojams atkreipti dėmesį į neteisėtą turinį.

Tokį sprendimą teismas priėmė ryšium su Žydų studentų sąjungos ieškiniu. Organizacija pareiškė, kad daugelis pranešimų socialiniuose tinkluose pažeidžia Prancūzijos įstatymus, draudžiančius kurstyti neapykantą, ir pareikalavo, kad kompanija sustiprintų kontrolę. Pagal šalies įstatymus, žmonės, pripažinti esantys kalti pagal šį straipsnį, gali būti baudžiami bauda arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Žydų studentų taryba kreipėsi į teismą 2012 metų spalį, kai internete pasirodė daugybė hastagų „#UnBonJuif“ („geras žydas“). Spalio 10 dieną hastagas, kuriuo buvo ženklinami antisemitiniai juokeliai ir vaizdeliai, buvo trečiasis pagal populiarumą Prancūzijos Twitterio segmente. Anksčiau nerimą dėl to išreiškė ir Prancūzijos teisių gynimo bei antirasistinės organizacijos, tarp jų irSOS Racisme.

Šaltinis: AFP

2013.02.08

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *