Premjeras nemato jokios priežasties, kodėl ambasadorius R. Motuzas negalėtų tęsti darbo Rusijoje


Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas. EPA – ELTA nuotr.
Premjeras Saulius Skvernelis teigia nematąs jokios formalios priežasties, dėl ko ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas negalėtų tęsti darbo Maskvoje. Pasak jo, specialaus liudytojo statuso įgijimas dar nereiškia, kad R. Motuzas yra kaltas ar pažeidęs įstatymą.

„Turiu vien argumentą, kad mes esame teisinė valstybė ir labai dažnai teisiame žmones iš anksto, net nesant teisinio pagrindo. Yra specialiojo liudytojo statusas, yra ir įtariamojo statusas, bet nė vienas iš tų statusų nepasako, kad yra kaltas ar pažeidęs įstatymą. Tai tikrai nematau jokios formalios priežasties, dėl ko negalėtų ambasadorius tęsti darbo Rusijoje“, – teigė S. Skvernelis.

Praėjusią savaitę Užsienio reikalų ministerija pranešė, kad ambasadorius Rusijoje R. Motuzas dėl savo pažeidžiamumo yra pakviestas konsultacijų į Lietuvą. Pasak užsienio reikalų ministro atstovės spaudai Rasos Jakilaitienės, R. Motuzas neapibrėžtam laikui konsultacijų į Vilnių pakviestas dėl dviejų priežasčių – grasinamo laiško po Sausio 13-osios nuosprendžio ir dėl vizų išdavimo bylos, kurioje diplomatui nėra pareikšti nei įtarimai, nei kaltinimai, primena ELTA.

Šiuo metu R. Motuzui suteiktas specialiojo liudytojo statusas

Vizų išdavimo tyrime prokuratūra yra pareiškusi įtarimus verslininkui Albinui Bieliauskui, buvusiam ilgamečiam diplomatui Rimantui Šidlauskui, Rusijos piliečiui ir banko savininkui Rinatui Nasirovui. Įtariama, kad R. Šidlauskas už kyšį pažadėjo daryti poveikį, kad R. Nasirovui būtų išduota Šengeno viza.

Pasak prezidentės Dalios Grybauskaitės, „byloje dėl neskaidraus vizų išdavimo specialiuoju liudytoju apklaustas Lietuvos ambasadorius Rusijoje R. Motuzas tampa pažeidžiamas ir meta šešėlį diplomatinei tarnybai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.04.18; 08:03
print