Premjero prašoma pateikti įrodymus, kaip šaukimas į kariuomenę siejasi su emigracija


Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narė Rasa Juknevičienė kreipėsi į Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių dėl jo viešų teiginių, kad neva emigracijos didėjimą lėmė atnaujintas šaukimas į Lietuvos kariuomenę.

„Prašau Jūsų nurodyti analizę, kuria remiatės teigdamas, jog išaugusios emigracijos priežastis yra  šiais metais grąžintas šaukimas į privalomąją karo tarnybą“, – kreipimesi teigia Seimo narė.

Parlamentarė primena Konstitucijos 139 str. nuostatą, kurioje įtvirtinta, kad „Lietuvos valstybės gynimas nuo užsienio ginkluoto užpuolimo – kiekvieno Lietuvos Respublikos piliečio teisė ir pareiga. Įstatymo nustatyta tvarka Lietuvos Respublikos piliečiai privalo atlikti karo ar alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą. Seimo narė taip pat informuoja, kad pagal Karo prievolės įstatymą šaukimo sąrašas sudaromas, atsižvelgiant į jo esamą faktinę gyvenamąją vietą ar iki išvykimo iš Lietuvos Respublikos buvusią gyvenamąją vietą.

„Remiantis šia nuostata, jūsų teiginys yra neatitinkantis tiesos ir klaidinantis visuomenę. Asmuo, turintis Lietuvos pilietybę, kviečiamas tarnauti nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos. Taigi nėra reikšmės, kur jis gyvena – Lietuvoje, ar užsienyje“, – sako Seimo narė Rasa Juknevičienė.

Informacijos šaltinis – tsajunga.lt.

2016.01.16; 07:32

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *