Prezidentas: Baltarusijoje esantys 45 tūkst. kariškių kelia didelį rūpestį


Prezidentas Gitanas Nausėda. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad šiuo metu Baltarusijoje yra sukaupta apie 45 tūkst. karių, ir šis skaičius, akcentuoja jis, Lietuvai kelia nerimą. Šalies vadovo teigimu, privaloma gauti visas garantijas, kad pajėgumai po Baltarusijoje vykstančių Maskvos ir Minsko bendrų karinių pratybų bus patraukti.
 
„Baltarusijos prarijimas, žvelgiant iš Rusijos pusės, kelia tam tikrų naujų karinio pobūdžio iššūkių. Tai, kad Baltarusijos teritorija nebėra savarankiškos valstybės teritorija užsienio kariuomenės buvimui kelia didelį rūpestį“, – ketvirtadienį po neformalaus Europos Vadovų Tarybos susitikimo kalbėjo prezidentas.
 
G. Nausėdos teigimu, didžiausią susirūpinimą kelia tai, kad kariai gali būti dislokuoti į rytinę Baltarusijos pusę.
 
„Tas rūpestis pirmiausia yra toks, kad šią teritoriją galima labai lengvai naudoti karinių pajėgų perdislokavimui, pavyzdžiui, iš pietinės Baltarusijos dalies į rytinę dalį, kas būtų jau svarbu mums. Sukaupta labai daug karinės technikos ir Baltarusijoje yra 45 tūkst. kariškių“, – pridūrė jis.
 
Anot šalies vadovo, Vakarų valstybės privalo siekti Rusijos pažado, kad po karinių pratybų pajėgumai iš Baltarusijos bus atitraukti.
 
„Turime gauti visas garantijas ir visus reikiamus pažadus, kad Rusijos pajėgumai būtų patraukti iš Baltarusijos teritorijos būtent pasibaigus karinėms pratyboms“, – kalbėjo G. Nausėda.
 
ELTA primena, kad Maskva ir Minskas šiuo metu Baltarusijoje rengia bendras karines pratybas, kurios didina nerimą, kad Rusija planuoja eskaluoti konfliktą Ukrainoje. Baltarusija teigia, kad visi Rusijos kariai ir karinė technika pasitrauks pratyboms pasibaigus vasario 20 dieną.
 
Rugilė Augustaitytė (ELTA)
 
2022.02.18; 00:05
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *