Prezidentas su pirmąja ponia ant Ladakalnio pagerbė A. Ramanausko-Vanago atminimą


Adolfas Ramanauskas – Vanagas. Slaptai.lt nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene antradienį viešėjo Ignalinos rajone, kur Prezidentų ąžuolų alėjoje ant Ladakalnio savo ir su sovietine okupacija kovojusios Lietuvos valstybės vadovo Adolfo Ramanausko-Vanago vardu pasodino du ąžuoliukus, praneša Prezidentūra.
 
„Šiandien man yra didelė garbė pratęsti šią tradiciją. Manau, kad yra didžiai prasminga sodinti ąžuolus ne tik šitoje vietoje, bet ir visoje Lietuvoje. Man tai yra mūsų Lietuvos valstybės amžinumo simbolis“, – sakė šalies vadovas.
 
Pasak prezidento, partizanų kovos iki šiol sudaro kertinę mūsų bendro istorinio pasakojimo dalį, o šių dienų perspektyvoje, Adolfas Ramanauskas-Vanagas iškyla kaip ypač ryški figūra.
 
Ąžuoliukų sodinimo ceremonijoje taip pat dalyvavo Lietuvos kariuomenės vadas gen. Valdemaras Rupšys, Ignalinos rajono savivaldybės meras Laimutis Ragaišis, Nepriklausomybės akto signataras Česlovas Juršėnas ir A. Ramanausko-Vanago anūkė, Lietuvos kariuomenės plk. ltn. Inga Jancevičienė, nurodoma Prezidentūros pranešime žiniasklaidai.
Adolfas Ramanauskas – Vanagas. LGGRTC nuotr.
 
Prezidentiniai ąžuolai ant Ladakalnio sodinami nuo 1997 m.
 
Antradienį ryte G. Nausėda su D. Nausėdiene dalyvavo Šv. Mišiose Palūšės Šv. Juozapo bažnyčioje, o po pietų pasveikino Senovinės bitininkystės muziejuje Stripeikiuose vykusios tradicinės medkopio pabaigos šventės „Ulioja bitelė“ dalyvius, pažymima pranešime.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.08.16; 08:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *