Prezidentė priėmė Turkijos ambasadoriaus skiriamuosius raštus


Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Turkijos ambasadoriaus Gokhano Turano skiriamuosius raštus.

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Turkijos ambasadoriaus Gokhano Turano skiriamuosius raštus. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Anot Prezidentės spaudos tarnybos, susitikime su naujuoju ambasadoriumi šalies vadovė kalbėjo apie Lietuvos ir Turkijos dvišalius bei regiono santykius, bendradarbiavimą Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje, augančius verslo ir turizmo ryšius.

Prezidentė pabrėžė, kad Lietuva vertina Turkijos pastangas saugant Europos išorines sienas ir kovojant su terorizmu. Svarbu, jog padidintos NATO kovos su terorizmu priemonės suteikia progą stiprinti bendrus Aljanso partnerių gebėjimus.

Kalbant apie santykius su Europos Sąjunga, aptartas ES ir Turkijos susitarimas dėl migracijos bei pastangos sustabdyti nelegalius srautus, taip pat dalinimasis ES patirtimi Dvynių programoje sienų kontrolės ir administracinių teismų klausimais.

Pasak Prezidentės, dvišaliai Lietuvos ir Turkijos santykiai klesti – prekyba išaugo 60 proc., o Turkija išlieka populiariausia kryptimi turistams iš Lietuvos.

Tai pirmasis diplomato paskyrimas ambasadoriumi. G. Turanas darbą Užsienio reikalų ministerijoje pradėjo 1992 m., dirbo ambasadose Kazachstane, Vokietijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Varšuvoje. Prieš paskyrimą ėjo Užsienio reikalų ministerijos Centrinės Azijos ir Pietų Kaukazo departamento direktoriaus pavaduotojo pareigas.

Ambasadorius kalba angliškai, vokiškai ir rusiškai.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.09; 17:05

print