URM viceministras susitiko su naujuoju Turkijos ambasadoriumi


Naujasis Turkijos Respublikos ambasadorius Lietuvai Gȍrkem Bariș Tantekin. Lietuvos URM foto

Pirmadienį užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas susitiko su naujuoju Turkijos Respublikos ambasadoriumi Lietuvai Gȍrkem Bariș Tantekin, praneša Užsienio reikalų ministerija (URM). Susitikimo metu viceministras išreiškė užuojautą dėl pastarąją parą Turkiją ištikusio žemės drebėjimo ir aptarė dvišalio bendradarbiavimo, regiono saugumo bei Rusijos karo Ukrainoje aktualijas.
 
M. Adomėnas palinkėjo naujai paskirtam ambasadoriui G. B. Tantekin sėkmės bei išreiškė viltį, kad šiuo metu sėkmingai besiklostantis dviejų valstybių bendradarbiavimas stiprės ir plėsis.
 
„Turkija – svarbi Lietuvos ir NATO sąjungininkė, kurios vaidmuo, užtikrinant ne tik regiono, bet ir visos euroatlantinės erdvės stabilumą, yra neginčijamas“, – pranešime cituojamas M. Adomėnas.
 
Pokalbio metu viceministras pabrėžė, jog visų sąjungininkų indėlis, užtikrinant NATO viršūnių susitikimo Vilniuje sėkmę, bus labai svarbus, ir išreiškė lūkestį, jog Švedija ir Suomija Vilniuje dalyvaus kaip pilnateisės aljanso narės.
 
„Aljanso vienybė ir sutelktumas šiuo metu, kai agresyvi Rusija, kovojanti neišprovokuotą ir brutalų karą prieš Ukrainą, siekia sugriauti euroatlantinio saugumo pamatus, yra ypač svarbus“, – rašoma URM pranešime.
 
Informacijos šaltinis – ELTA 
 
2023.02.07; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *