Prie Atėnų atklydęs banginio jauniklis grąžintas į savo buveinę


Prie Atėnų atklydęs banginio jauniklis grąžintas į savo buveinę. EPA-ELTA nuotr.

Atėnai, sausio 29 d. (AFP-ELTA). Netoli Atėnų krantų rastas sužeistas banginio jauniklis, gavęs gydymą, buvo sugrąžintas į gilesnius vandenis, ten, kur jis ir gyvena, šeštadienį pranešė Graikijos pareigūnai.
 
Tikrojo (Kiuvjė) snapuočio patinas dabar plaukioja netoli pietinės Salamiso salos, valstybinei televizijai ERT sakė aplinkos viceministras Georgiosas Amyras ir pridūrė, kad jo būklė tebėra rizikinga.
 
Į delfiną panašus banginis, kuris paprastai gyvena daugiau nei 1 000 metrų gylio vandenyse, ketvirtadienį pirmą kartą buvo pastebėtas netoli Atėnų pakrantės.
 
Penktadienį laukinės gamtos ekspertai ir gelbėtojai buvo iškviesti po to, kai jis pasiekė populiaraus paplūdimio Atėnų priemiestyje Palio Faliro seklumas.
 
Banginis buvo rehidruotas, jam buvo duota antibiotikų, o po kelių valandų  penktadienį vakare jis buvo palydėtas į atvirą jūrą, sakė G. Amyras.
 
„Tai giliavandenis gyvūnas… kuo ilgiau jis būna sekliuose vandenyse, tuo didesnė žala jo sveikatai“, – sakė jis.
 
Tikrieji snapuočiai gali pasinerti iki 4 000 metrų gylį ir paprastai užauga iki septynių metrų ilgio.
 
Salonikų universiteto mokslininkai Skai TV kanalui sakė, kad smarkiai sužalotas banginio apatinis žandikaulis, be to, jis serga anemija.
 
Pelagoso instituto jūrų biologas Alexandrosas Frantzis šią savaitę sakė, kad banginiui galėjo sutrikti orientacija dėl seisminių angliavandenilių tyrimų, vykdomų vakarų Graikijos Kiparisijos įlankoje, vienoje iš pagrindinių šių žinduolių buveinių.
 
„Tai viena iš keturių svarbiausių šių gyvūnų buveinių pasaulyje, – transliuotojui ERT sakė A. Frantzis. – Griauname jų namus dėl angliavandenilių“.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *