Prie Italijos krantų sudužus valčiai nuskendo 43 migrantai


Prie Italijos krantų sudužus valčiai nuskendo 43 migrantai, žuvusių skaičius dar gali augti. EPA-ELTA nuotr.

Roma, vasario 26 d. (dpa-ELTA). Italijos pietinėje pakrantėje per laivo su migrantais avariją žuvo mažiausiai 43 žmonės, sekmadienį pranešė žiniasklaida.
 
Kūnai buvo aptikti Stekato di Kutro paplūdimyje Krotonės provincijoje Kalabrijoje ir jūroje, sekmadienio rytą pranešė Italijos naujienų agentūra ANSA ir televizija RAI, remdamosi policija.
 
Ugniagesiai iš pradžių tvirtino, kad rasti 28 kūnai. Pakrančių apsaugos tarnyba nurodė, kad jų yra 43, praneša ANSA.
 
Nuotraukose buvo užfiksuoti ant kranto antklodėmis apsigaubę išgyvenusieji, o gelbėtojai iš Jonijos jūros traukė kūnus.
 
Pranešime teigiama, kad aukų skaičius gali gerokai didėti, nes daug kūnų iš jūros dar neištraukta.
 
Kol kas yra 80 išgyvenusiųjų, iš kurių 21 buvo nugabentas į ligoninę, pranešė ANSA. Pranešama, kad valtyje buvo mažiausiai 250 žmonių.
 
ANSA duomenimis, tarp aukų buvo daug vaikų ir moterų. Kai kurie žuvusieji plūduriavo jūroje, kiti buvo rasti paplūdimyje.
 
Steccato di Cutro yra pajūrio kurortas ant Italijos „bato pado“. Jame yra keli dideli viešbučiai.
 
„Tai šiurpus sukrėtimas, kuris turi pažadinti bendruomenę, kad panašios tragedijos nepasikartotų“, – tviteryje rašė Italijos Raudonojo Kryžiaus prezidentas Rosario Valastro.
 
Italijos vidaus reikalų ministras Matteo Piantedosi paragino imtis griežtesnių veiksmų prieš kontrabandininkus. Pirmiausia turėtų būti užkirstas kelias tokioms valtims išplaukti į jūrą, sakė jis.
 
Pirminiais duomenimis, migrantai plaukė žvejybiniu laivu, kuris sudužo audringoje jūroje. Informacijos apie aukų pilietybę ar jų išvykimo uostą nebuvo.
 
Kasmet daugybė žmonių pavojingai keliauja iš Šiaurės Afrikos per Viduržemio jūrą į Italiją ir Maltą, tikėdamiesi geresnio gyvenimo Europoje. Daug jų taip pat bando pasiekti Italiją iš Graikijos per Jonijos jūrą. Laivai dažnai būna perpildyti ir nesaugūs, todėl įvyksta rimtų nelaimingų atsitikimų.
 
Tarptautinės migracijos organizacijos (TMO) duomenimis, nuo 2014 metų, kai buvo pradėti registruoti duomenys, žuvo daugiau kaip 25 tūkst. žmonių, bandžiusių pasiekti Europą per Viduržemio jūrą.
 
Živilė Aleškaitienė (DPA)
 
2023.02.27; 07:32
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *