Prie LRT sugužėjo mitinguotojai: piktinosi reportažu apie homoseksualius tėčius


Prie Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) pastato sostinėje rinkosi mitinguotojai. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Šeštadienį prie Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) pastato Vilniuje susirinko mitinguotojai, protestuojantys prieš spalio pradžioje LRT.lt portale įkeltos laidos „Spalvos. Gėjai tėčiai“ reportažą, kuriame buvo pasakojama istorija apie homoseksualius tėčius.
 
Mitingo pradžioje protestuoti susirinko apie 60 žmonių. Kartu vyksta ir kontrmitingas, kurio dalyviai reiškia palaikymą nacionaliniam transliuotojui, žiniasklaidos laisvei bei mažumos teisių atstovavimui.
 
Kontrmitinguotojai inicijavo ir peticiją internete, raginančią stabdyti LGBT atstovų diskriminaciją, kurią jau yra pasirašę per 9 tūkst. žmonių.
 
Viena iš protesto mitingo prie LRT organizatorių – vilnietė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė, viešojoje erdvėje pagarsėjusi, kai raudonais dažais apipylė sostinės Lukiškių aikštėje stovintį monumento „Laisvės kalva“ fragmentą.
 
Mitinguotojų įsitikinimu, paviešintas reportažas prieštarauja Konstitucijai ir daro neigiamą įtaką nepilnamečiams.
Prie LRT – mitinguotojai. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
 
Po reportažo socialiniuose tinkluose kilus pasipiktinimo bangai, Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) gavo 15 fizinių asmenų skundų, informuojama portale LRT.lt. Posėdžiavusi ir apsvarsčiusi gautus skundus, LRTK nusprendė, kad parodyta laida apie homoseksualus tėčius nepažeidžia įstatymų.
 
Tuo tarpu Lietuvos žmogaus teisių centras savo interneto portale taip pat skelbia išsiuntęs savo poziciją LRTK ir Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai.
 
Centro manymu, LRT.lt publikuotas reportažas nedaro neigiamos įtakos nepilnamečiams.
 
Informacjos šaltinis – ELTA
 
2019.11.10
print

2 komentarai

  • Nesu gėjų ir lesbiečių gerbėjas. Jokiu būdu. Tačiau ar nepersistengta mitinguojant ir kaltinant LRT?

  • Gintarai,o man tas pats,bet vaikams kalti ta marazma gal nereikia?O ta propoganda tegu uzsiima komercines,nes tokie dalykai Lietuvoje nera toleruojami ir nebus.

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *