Priešais Rusijos ambasadą Vilniuje surengtas mitingas: pasmerkė „karo pedofiliją“


Mitingas „Šalin kruvinas rankas nuo Ukrainos vaikų!“. ELTA / Julius Kalinskas

Ketvirtadienį priešais Rusijos ambasadą esančiame Boriso Nemcovo skvere surengtas protesto mitingas dėl Kremliaus režimo nurodymu grobiamų bei žudomų ukrainiečių vaikų. Minėdami Tarptautinę vaikų gynimo dieną ir palaikydami karo siaubą patiriančią Ukrainą į renginį susirinko kelios dešimtys piliečių.
 
Mitingo dalyviai atėjo nešini Ukrainos vėliavomis bei plakatais, smerkiančiais Rusiją dėl grobiamų bei žudomų vaikų.
 
Renginio iniciatorius Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas sako, kad šiuo mitingu yra pasmerkiama „karo pedofilija“ .
 
„Karo pedofilija yra tai, ką mes šiandien pasmerkėme. 500 vaikų užmušta, sunaikinta Rusijos smūgiais. Tūkstančiai sužeisti, su ilgalaikėmis pasekmėmis. Apie 20 tūkst. ištremta – ar tai į perauklėjimo stovyklas, ar priverstinai įvaikinti, ar atiduoti žmonių prekeiviams, seksualiniams nusikaltėliams. Tai yra iš esmės etninio valymo reiškinys“, – Eltai sakė L. Kasčiūnas.
 
„Šalin kruvinas rankas nuo Ukrainos vaikų!“. ELTA / Julius Kalinskas

„Anksčiau ar vėliau, visi tie, kurie yra už tai atsakingi, bus patraukti teisinėn atsakomybėn ir gaus atpildą“, – teigė jis.
 
Nuo plataus masto invazijos į Ukrainą pradžios Rusija vykdo ukrainiečių, įskaitant vaikus, išvežimo iš okupuotų teritorijų kampaniją. Jie vežami į Krymą, Rusiją ar Baltarusiją. Tai paprastai daroma gydymo arba poilsio stovyklose dingstimi.
 
Neseniai Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja priėmė rezoliuciją, kuria Ukrainos vaikų deportavimas į Rusiją pripažįstamas genocidu.
 
Kovo 17 d. Tarptautinis Baudžiamasis Teismas išdavė Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir vaikų teisių kontrolierės Marijos Lvovos-Belovos arešto orderius. Jie įtariami neteisėtu vaikų deportavimu iš okupuotų Ukrainos regionų į Rusiją.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.06.02; 07:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *