Princas Haris paskelbė apie medžių apsaugos kampaniją


Medžiai. Slaptai.lt (Vytautas Visockas) nuotr.
Didžiosios Britanijos princas Haris pirmadienį pradėjo projektą, pavadintą „Pažiūrėk viršun“, kuriuo siekia užtikrinti planetos medžių apsaugą.
 
Princas Haris paragino žmones savo nuotraukas kelti į „National Geographic“ instagramo paskyrą, pats apsiėmęs svečio redaktoriaus teisėmis ją kuruoti.
 
Pietų Afrikoje šiuo metu viešintis Haris siekia „paskatinti žmones iš viso pasaulio pasižiūrėti aukštyn ir dalytis medžių grožiu“, – teigė Bekingemo rūmų atstovai.
 
Princas sakė norintis „informuoti žmones apie Žemės ekosistemai gyvybiškai svarbių medžių funkciją“ ir „dalytis savo aistra miškams, kurie yra paprasčiausias ir geriausias ekologinių problemų, su kuriomis susiduriame, sprendimas“.
Lietuvos miškai. Slaptai.lt (Vytautas Visockas) nuotr.
 
Imtis šios kampanijos Haris nusprendė po to, kai padėjo vykdyti karalienės Elžbietos II parkų ir miškų apsaugos 53 šalyse programą. Pirmadienio „Daily Telegraph“ išspausdintame komentare Haris teigė, jog aplinkos saugojimas yra kertinė užduotis, nulemsianti mūsų išlikimą.
 
„Kai kuriems tai gali skambėti tarsi hipiškos šnekos, tačiau neturime tokios prabangos – negalime likti prie „mes ir jie“ mentaliteto, – sakė Haris. – Žmonės, gyvūnai ir jų arealai iš esmės turi gyvuoti drauge, priešingu atveju per ateinančius 10 metų problemos visame pasaulyje taps visiškai nevaldomos.“
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.01; 02:00
print