Prof. Vytautas Landsbergis: geležinės replės nesutraiškė riešutėlio, o sulūžo replės


Gražina Ručytė-Landsbergienė ir Vytautas Landsbergis. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Lietuvai minint Nepriklausomybės atkūrimo 30-ąsias metines, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis linki visiems laisvės. „Laisvę visiems, tokia buvo ir liko Lietuvos istorinė apeliacija, aktualusis kvietimas. Kviečiame ir toliau. Tokia mūsų žinia: laisvė visiems“, – savo kalboje pažymėjo V. Landsbergis.
 
Išvakarėse mirus jo žmonai pianistei Gražinai Ručytei-Landsbergienei, iškilmingoje vėliavų pakėlimo ceremonijoje pats profesorius negalėjo dalyvauti, todėl renginio dalyviams jo kalba buvo perskaityta.
 
Prisimindamas istorinius prieš 30 metų vykusius įvykius, V. Landsbergis pastebi, kad Lietuvoje gimė ir veikė gyvenimo – padoresnio gyvenimo troškimo Sąjūdis. „Pražydo mažytė laisvės gėlė, ji paskelbė laisvę visiems“, – teigia jis.
 
Kovo 11-oji – Vytauto Visocko (Slaptai.lt) fotografijose

Tikriausiai, pasak profesoriaus, palankiai susiklostė aplinkybės. „O mes padėjome joms klostytis. Nejau nebuvo tarpusavio pavydų? Ir dar kiek. Nejau nebuvo senų ir naujų „abidų“? Sočiai, sočiai… Nejau netūnojo po pernykščiais lapais revanšo žvėris? O jis urzgia ligi šiol. Tai kaip galėjo atsitikti, kad geležinės replės nesutraiškė riešutėlio, o sulūžo replės? Matyt, patardavo patarėja – Šventoji dvasia“, – savo kalboje svarstė V. Landsbergis.
 
Pasak jo, tuomet buvo jaučiama brolybė, nepagailėta jėgų ir gyvybės. „O gal buvome ir patys šio to verti? Jutom brolybę, negailėjome jėgų ir gyvybės. Pavarėm.. (…) Gal nebuvome verti, tačiau šį bei tą padarėme, atitaisėme dalį žemėlapio. Jei padoresnio gyvenimo troškimo Sąjūdis išsiplėstų po margą svietą, Lietuva savo tarptautinę misiją, tą unikalią misiją būtų atlikusi. Jos pastangą verta priminti“, – mano prof. V. Landsbergis.
 
Nepriklausomybės aikštėje susirinkę valdžios atstovai, vilniečiai ir sostinės svečiai plojimais palydėjo prof. V. Landsbergio kalbą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.11; 16:25
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *