Profesinės sąjungos: daugiausia užklausų gaunama dėl atostogų ir darbo saugos


Profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė sako, kad pastaruoju metu daugiausia užklausų iš darbuotojų gaunama dėl atostogų ir darbų saugos klausimų.
 
„Užklausos yra dviejų rūšių. Pirma, atostogos – tiek kasmetinės, tiek nemokamos, kokiais atvejais darbdavys gali priimti vienašališką sprendimą, kaip tas procesas vyksta. Be abejo, ir atleidimai, ypač bandomajame laikotarpyje“, – laidai „DELFI 11“ pirmadienį sakė I. Ruginienė.
 
„Mes akcentuojame pagrindinį dalyką – klaidingai darbdavys supranta, kad bandomajame laikotarpyje gali tiesiog atleisti nepaaiškinus priežasčių. Reikia turėti objektyvias priežastis“, – pridūrė ji.
 
I. Ruginienės teigimu, gaunama nemažai užklausų dėl darbo saugos.
 
„Turime šiandien begalinį trūkumą tiek kaukių, tiek dezinfekavimo priemonių, ir žmonės pagrįstai klausia, ar jie gali atsisakyti dirbti, eiti į darbą, jeigu nesuteikiamos tokios priemonės. Darbų saugos įstatymas aiškiai sako, kad darbdavys privalo suteikti saugią darbo vietą ir visokeriopai darbuotoją apsaugoti“, – tikino ji.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.30; 06:00
print

Vienas komentaras

  • Veikiausiai zmones darbinantis neisdrista uzduoti tu aktualiu klausimu, del kuriu veliau gali kilti gincai su darbdaviu. Manau laikas darbinantis tureti ir savo verte, eiti ten ir pas ta darbdavi, kur tikrai noresi dirbti ir kur visos, ar dauguma salygu tenkina, nebent tai laikinas darbas, tuomet tie atostogu klausimai galbut ir nera tokie aktualus.

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *