Proga sumokėti pamirštus mokesčius pasinaudojo 849 gyventojai ir įmonės


Nuo metų pradžios Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) suteikta galimybe be jokių nuobaudų sumokėti pamirštus mokesčius pasinaudojo 849 gyventojai ir įmonės.
 
Kaip komentare Eltai sakė VMI Teisės departamento direktorė Rasa Virvilienė, deklaracijų tikslinimo pokytis, palyginti su praėjusiais metais, išaugo 45 proc., o tai yra 28 mln. eurų mokesčių.
 
Iš viso, pasak jos, 849 gyventojai ir įmonės pasinaudojo šia galimybe ir sudarė periodinio mokėjimo grafikus daugiau nei 7,3 mln. eurų sumai.
„Didžiausia suma, kuriai periodinių mokėjimų grafiką sudarė įmonė, yra apie 632,10 tūkst. eurų, o gyventojas – 210,7 tūkst. eurų“, – nurodė R. Virvilienė.
 
Jos teigimu, vykdomų kontrolės veiksmų metu, supažindinti su VMI turima informacija, mokesčių mokėtojai, nelaukdami kontrolės veiksmų pabaigos, papildomai deklaravo apie 11 mln. eurų mokesčių. Dėl 2,1 mln. eurų sumokėjimo buvo sudaryti mokėjimo grafikai.
 
Kaip skelbė VMI, iki liepos 1-osios nepasinaudojus galimybe atsiskleisti, bus skiriami ne tik delspinigiai, bet ir gerokai didesnės baudos. Dėl to mokesčių mokėtojai rizikuoja pakliūti į minimalių patikimo mokesčio mokėtojo kriterijų neatitinkančiųjų sąrašą. Dėl to galima prarasti teisę dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, netekti paramos gavėjo statuso, gali pablogėti jų skolinimosi iš finansų įstaigos galimybės, jie bus kontroliuojami ilgesnį, nei įprasta, laiką, nustatyti pažeidimai bus viešinami.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.01; 06:41
print