Radikalus Andželinos Džouli žingsnis


Andželina Džoili (Angelina Jolie) niekada nebuvo paprasta – nei kaip moteris, nei kai kino žvaigždė, pažymi leidinyje "The Independent" Lisa Markwell. O dabar ji žengė jau visai neįprastą žingsnį – moteris, garsėjanti kaip pirmoji planetos gražuolė, savo noru ryžosi pašalinti pieno liaukas, rašo autorė.

L.Markwell nuomone, dabar A.Jolie – labiausiai savo pavyzdžiu įkvepianti moteris pasaulyje. „Ji ne tik tapo gyvu savo likimo valdymo medicinine prasme simboliu, bet ir atkreipė dėmesį į tokį poelgį pačiu konstruktyviausiu būdu“.

Kadangi spauda atidžiai stebi A.Jolie gyvenimą, naujiena apie chirurgines operacijas pateko į laikraščių antraštes visame pasaulyje.

„Įsivaizduokite, kad jūs – moteris, kurios giminaitės sirgo krūties vėžiu. Arba kad jūs pati apčiuopėte krūtyje didelį sutankėjimą. Tai baisus, žeminantis jausmas: tu – išsigandusi, vieniša, ligonė, kuri tuojau pat neteksi viso savo moteriškumo. Bet štai tas jausmas išgaruoja“, – taip aprašo autorė savo reakciją į A.Jolie poelgį.

Tai, ką padarė Angelina – daugiau už altruizmą, mano L.Markwell. „Ji pasielgė taip, kad dabar nebaisu būti stipriai, galingai, gražiai moteriai be krūtų“.

Autorė turėjo „savo nutikimų su krūties vėžiu“. Ji prisimena, kad kitos pacientės labiausiai bijojo ne fizinio skausmo, ne cheminės terapijos, o prarasti moteriškumą. L.Markwell pažymi: „Kai kurie vyrai siekdavo mano krūtų – plokščių mano krūtinės lygumų, ir susitikdavo su manim žvilgsniu, reiškusiu sutrikimą“.

Jos nuomone, neblogai, jeigu A.Jolie operacija privers vyrus kitaip mąstyti apie moterų biustus: „Dabar jie širdies gilumoje pagalvos, kad krūtų bangavimas ir speneliai – tai dar ne viskas“.

Svarbu pabrėžti, kad A.Jolie padarė krūtinės liaukų rekonstrukcijos operaciją, tad jos figūra iš išvaizdos nepasikeitė. „Bet rekonstrukcija – pati skausmingiausia ir invaziškiausia operacija, žymiai blogesnė už auglio pašalinimą ar mastektomiją, kurie atliekami pradžioje. Rekonstrukcija dažniausiai reikalauja paimti odos iš kitos kūno vietos – pavyzdžiui, nuo nugaros ar pilvo, kad galima būtų sudaryti krūties odą, riebalinį audinį ir (arba) raumenis. Man buvo persodinta oda: tu kauki iš skausmo, gyja labai ilgai“, – rašo autorė.

L.Markwell tikisi, kad A.Jolie sutiko atlikti rekonstrukcijos operaciją ne dėl aktorės karjeros. „Nė viena moteris neturi jausti, tarsi privalėtų po cheminės terapijos nešioti peruką arba įsidėti implantus į krūtį, jeigu tik pati to nenori. Bet A.Jolie, kaip ir kiekviena moteris, norėjo susigrąžinti savo buvusį kūną“, – rašo autorė.

Šiaip ar taip, A.Jolie nusipelnė amžinos pagarbos tuo, kad atvirai papasakojo apie operaciją, mano britų žurnalistė.

Nuotraukoje: garsioji kino žvaigždėAndželina Džouli (Angelina Jolie).

Šaltinis: "The Independent"

2013.05.17

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *