Ramuva kviečia į kasmetinę tarmių stovyklą


Rugpiūčio 12-17 dienomis Švenčionių rajone, Dvarciškiuose Lietuvos Ramuvų sąjunga surengs kasmetinę jaunimo etnokultūros stovyklą „Mes ir tarmės“.

Savaitę truksiančioje stovykloje jaunimas susipažins su su gimtosios kalbos grožiu ir jos ypatingąja raiška – tarmėmis pasakose, kasdieniniame kalbėjime, priežodžiuose, patarlėse, dainose; išklausys paskaitų ciklą apie tarmes ir mūsų tautos dvasinį paveldą.

Paskaitas skaitys žymūs etnologai, baltų kultūros tyrinėtojai: Gražina Kadžytė, Dainius Razauskas, Jonas Vaiškūnas, Jonas Trinkūnas.

Stovyklautojai bus mokomi įvairių Lietuvos regijonų dainų, veiks tradicinių amatų būreliai. Kiekvienas norintis galės pasigaminti žalvario papuošalą, nusivyti juostą, pasisiūdinti senovinius lininius marškinius ir net pasigaminti kankles ar būgną.

Rugpjūčio 15 d. stovykloje bus švenčiama Žolinė – viena seniausių lietuvių tradicinių švenčių. Ta proga bus užkurtas didysis Romuvos aukuras, bus atliekamos padėkos už žemės vaisius apeigos, skambės giesmės ir sutartinės Deivei Žemynai.

„Lietuvos Ramuvų sąjunga – pirmoji visuomeninė organizacija, pradėjusi rengti etnokultūrines stovyklas. Ramuvos stovyklos kasmet rengiamos jau nuo 1989 metų. Tapo įprasta, kad stovykloje kasmet svečiuojasi ir kaimyninių šalių jaunimas. Šiemet sulauksime svečių iš Latvijos, Baltarusijos ir Anglijos. Mes siekiame, kad mūsų protėvių paveldas taptų mūsų savastimi, praturtintų mūsų gyvenimą, padėtų mums išlikti savimi šiame vienodėjančiame pasaulyje. Kviečiame visus kurti darną pasitelkus savo tautos dvasinį paveldą“, – sako Jonas Trinkūnas, vienas iš jaunimo stovyklos rengėjų.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Informacijos šaltinis – Lietuvos ramuvų sąjunga

Inija Trinkūnienė

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *