Ratzingeris norėjo pasitraukti iš karto. Detektyvinė nebaigto popiežiaus laiško istorija


Paskutinė visuotinė Popiežiaus Benedikto XVI audiencija įvyks vasario 27 dieną Šventojo Petro aikštėje Vatikane, rašo Marcas Ansaldas "La Repubblica".

„Kodėl popiežiaus laiškas, skirtas tikėjimui, taip ir liks rašomojo stalo stalčiuje? Kaip tik tikėjimo metais, po jau išspausdintų enciklikų apie viltį ir geraširdiškumą? Atrodė, kad tekstas bus išspausdintas artimiausiu metu, bet ne, – sakoma straipsnyje. – Vakar tėvas Federicas Lombardis, Šventojo Sosto leidybos namų direktorius, paaiškino, kad enciklika nebus išspausdinta iki mėnesio pabaigos, kad to laukiamo dokumento mes nepamatysime enciklikos pavidalu“.

„Kaip tvirtina kai kurie šaltiniai, dokumentas buvo rengtas kartu su Popiežiaus Tarybos naujai evangelizacijai remti prezidentu monsinjoru Rinu Fizikella. Šio šventojo tėvo dalyvavimas ženklina, kad būtent jis bus Benedikto XVI įpėdinis“, – rašo korespondentas.

„Ypač domina klausimas, kokį titulą turės Ratzingeris, atsisakęs Šventojo Sosto. Tėvas Lombardis neatmeta, kad Popiežius bus Romos garbės vyskupas, nes jis ne kardinolas. Ką gi, nuo Popiežiaus iki garbės vyskupo… Jau žinoma, jog Popiežiui pasakyta, kad jis negali palikti sosto iki mėnesio pabaigos dėl renginių, kuriuose jis privalo dalyvauti. Pontifiko žiedas, kuris tradiciškai numaunamas po kiekvieno Popiežiaus mirties, bus „sudaužytas“, sakė Lombardis. O visi daiktai, susiję su Ratzingeriu jam būnant pontifiku, bus paimti ir nebenaudojami“, – praneša straipsnio autorius.

Paskutinė Popiežiaus audiencija įvyks vasario 27 dieną, joje dalyvaus diplomatai, kardinolai, vyskupai ir kiti oficialūs asmenys. Nuo šiol, ką Benediktas XVI bepasakytų ar bedarytų, viskas bus priimama, svarstoma, analizuojama ypatingoje šviesoje, prieš susirenkant kardinolams Siksto koplyčioje, baigia korespondentas.

Nuotraukoje: pasitraukiantis Popiežius Benediktas XVI.

Šaltinis: “La Repubblica”

2013.02.16

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *