Replika dėl lietuviškosios skolos


Maniau, kad Česlovas Iškauskas rimtesnis žurnalistas. Kai kurie jo straipsniai teisingai atspindi tikrovę. Tik ne šis, paskelbtas delfi.lt rugsėjo 26 d.: „Pabėgėliai iš Lietuvos: kada atiduosime skolą?“

Valdžia žurnalistų, politologų, psichologų, net kunigų pastangomis visokiais būdais bando įtikinti visuomenę, kad reikia priimti tuos, Iškausko žodžiais tariant, „tegul kitos kultūros, papročių ir ne tokio tviskančio intelekto“ žmones, nes Vokietijoje jie niekaip negali sutilpti, o Europos Sąjungos sienos visiškai nesaugomos. Daug niekų prirašyta, televizijų laidose prikalbėta apie būtiną pareigą, atjautą, žmogiškumą, apie lietuvių tautos tamsumą, nejautrumą kito žmogaus skausmui, kitų kultūrų ir rasių nepažinimą…

Gėdykimės ir nesipriešinkime Europos Sąjungos prievartai, kvieskime nepažįstamus neaiškius pabėgėlius į savo šeimas, užleiskime laisvus kambarius ir net butus, pradėkime galvoti apie mečečių, mokyklų statybą, mokykimės jų papročių ir kalbų, nes jie juk „ne tokio tviskančio intelekto“ ir lietuvių papročių bei kalbos neišmoks.

Iškauskui irgi reikia kažką svaraus parašyti, kad pabėgėlių simpatikų (premjeras Algirdas Butkevičius sako – 51 procentas, bet aš tuo netiku) padaugėtų. Žurnalistas galvojo galvojo ir sugalvojo. Reikia tų lietuvių skeptikų, homofobų (taip neretai mes vadinami) tiesiai paklausti: „Kada gi Lietuva atsimokės už šimteriopai didesnio lietuvių pabėgėlių srauto prieglaudą Vakaruose?“ Pasirodo, mes nuo XIII amžiaus iki šių dienų tik bėgdavom ir bėgam, o mus Vakarai tik priglausdavo ir priglaudžia, ir vis už dyką.

Po tokio „išmintingo“ straipsnio premjeras galės su pasitenkinimu konstatuoti: jau beveik visi lietuviai pajuto pareigą atsidėkoti už tremtis, okupacijas, karus ir marus būtent dabar, pasak Iškausko, atsiradus tokiai tinkamai progai.

Bet apie saiką, padorumą irgi reikia pagalvoti. Beveik visi faktai nurašyti iš VDU Lietuvių išeivijos instituto svetainės. Iškauskas prie jų tik savo išvadas „pritempė“. Pagal jį, rusams, vokiečiams, lenkams irgi reikėtų dėkoti. Vieni priglaudė Mindaugo žudikus, sukilimų dalyvius, mūsų tėvus ir senelius prieš Antrąjį pasaulinį ir po jo, kiti prūsus, jotvingius, didikus, kunigaikščius (vieną net karaliumi išsirinko) … Ypač dėkingi turėtumėm būti (ne tik mes) Šiaurės Amerikos indėnams, „užleidusiems“ savo namus didžiulėje teritorijoje, dabar vadinamoje JAV.  Ar ir Lietuvių išeivijos institutas mano, kad „Lietuvai reikia atsimokėti už šimteriopai didesnio lietuvių pabėgėlių srauto prieglaudą Vakaruose“?

2015.09.28; 05:52  

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *