Režisierius R. Polanskis bus teisiamas Prancūzijoje dėl galimo šmeižto


Filmavimo kameros. Slaptai.lt nuotr.

Paryžius, rugsėjo 14 d. (AFP-ELTA). Prancūzų ir lenkų kino veteranui Romanui Polanskiui nurodyta stoti prieš teismą Prancūzijoje dėl, kaip įtariama, britų aktorės, apkaltinusios jį seksualiniu išnaudojimu, šmeižto, trečiadienį pranešė su byla susijęs šaltinis.
 
Paryžiaus teismo nutartyje nenurodyta 89 metų R. Polanskio, kuriam kaltinimai pareikšti praėjusių metų spalį, tiksli teismo proceso data.
 
Per savo karjerą jis yra sulaukęs serijos kaltinimų seksualiniu priekabiavimu, tačiau dar niekada anksčiau Prancūzijoje dėl jų nebuvo teisiamas.
 
Bylą dėl šmeižto iškėlė 1967 metais gimusi Charlotte Lewis, kuri vaidino 1986 metų R. Polanskio filme „Piratai“. 2010 metais Los Andžele ji apkaltino jį seksualiniu išnaudojimu jo bute Paryžiuje devintajame dešimtmetyje, kai jai buvo 16 metų.
 
2019 metais ilgame interviu žurnalui „Paris Match“ R. Polanskis išvadino Ch. Lewis „melage“ ir „prasimanėle“, nurodydamas citatas, priskiriamas jai 1999 metų interviu britų bulvariniam laikraščiui „News of the World“, kuriose ji išreiškė savo potraukį jam. Ch. Lewis tvirtina, kad citatos buvo netikslios.
 
R. Polanskio advokatas Herve Temime‘as praėjusį spalį agentūrai AFP sakė, kad šmeižto bylose kaltinimai pateikiami „automatiškai“, ir teigiamai įvertino teismo proceso perspektyvą kaip galimybę sužinoti tiesą.
 
Režisierius tebėra ieškomas JAV už trylikametės mergaitės išprievartavimą 1977 metais, taip pat sulaukė kaltinimų dėl kitų seksualinio priekabiavimo atvejų, kuriuos jis neigia.
 
2019 metais prancūzų fotografė Valentine Monnier apkaltino R. Polanskį 1975 metais, kai jai buvo 18 metų ir ji dirbo modeliu bei aktore, išprievartavus ją savo namelyje Šveicarijoje ir teigė, kad jis bandė jai duoti tablečių ir mušė norėdamas „priversti paklusti“.
 
Jo žvaigždė taip pat sumenko po Holivudą sukrėtusio „MeToo“ judėjimo, o prancūzų žvaigždės, įskaitant garsią aktorę Adelę Haenel, 2020 metais išėjo iš kasmetinės Prancūzijos kino šventės „Les Cesars“, kai R. Polanskis buvo apdovanotas už filmą „Pareigūnas ir šnipas“.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2022.09.15; 06:20
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *