Rumunų perbėgėlis: KGB padėjo pamatus islamiškajam terorizmui


Jonas Michajus Pačepa, aukščiausias pabėgęs į Vakarus prosovietinio bloko žvalgybos karininkas, išleido knygą „Dezinformacija“ (Desinformation), iš kurios matyti, kad antiamerikietiško islamiškojo terorizmo priežastys glūdi slaptoje praėjusio šimtmečio aštuntojo dešimtmečio KGB operacijoje, rašo Daily Mail žurnalistas Davidas Martoskas.

Jurijus Andropovas, 15 metų vadovavęs sovietinėms saugumo institucijoms, išsiuntė šimtus agentų ir tūkstančius propagandinės literatūros kopijų į musulmoniškas šalis, kad pakenktų JAV ir Izraeliui.

„Jau 1972-aisiais J.Andropovo dezinformacinė mašina dirbo ištisą parą, įtikinėdama islamiškąsias šalis, kad Izraelis ir Jungtinės Amerikos Valstijos nori paversti visą pasaulį sionizmo tėvyne“, – tvirtina J.M.Pačepa ir jo bendraautorius Ričlakas.

„J.Andropovui islamo pasaulis buvo pasėlis į dirvą, kurioje KGB galėjo iš marksizmo – leninizmo bakterijos išvesti virusinę neapykantos Amerikai veislę“, – rašo bendraautoriai.

J.Andropovas ėmė vadovauti KGB vos prieš keletą mėnesių iki Šešiadienio karo, kuriame SSSR sąjungininkės Sirija ir Egiptas patyrė žeminantį pralaimėjimą, sakoma straipsnyje. Tada būsimasis generalinis sekretorius nusprendė atsilošti, rengdamas Palestinos teroristus grobti Izraelio El Al lėktuvus ir vykdyti teroro aktus Jeruzalėje.

Dar labiau stebėtina, kad J.Andropovas pirmas įsakė išversti į arabų kalbą „Siono išminčių protokolus“ – propagandinę knygą, neva tai įrodančią, kad žydai su amerikiečių pagalba ruošiasi užgrobti visą Europą, sako apžvalgininkas.

Iki 1978 metų, prieš tai, kai pabėgo į Ameriką ir gavo politinį prieglobstį, J.M.Pačepa vadovavo Rumunijos Užsienio žvalgybos tarnybai (DIE) ir aktyviai dalyvavo J.Andropovo projekte, praneša D.Martoskas.

Žvalgas prisiminimuose rašo, kad 1972 metais DIE gavo iš KGB išverstus į arabų kalbą „Protokolus“ ir kažkokį „dokumentą“, įrodinėjantį, kad JAV – sionistinė valstybė. J.M.Pačepos uždavinys buvo slapta platinti propagandinę medžiagą nurodytose arabų šalyse.

Be to, Sekuritate (Valstybės saugumo departamentas Rumunijos socialistinėje respublikoje, – red. past.) generolas leitenantas tvirtina, kad jam dirbant Rumunijos žvalgyboje KGB „slapta prisiėmė atsakomybę“ už 11 teroro aktų Izraelyje, iš jų ir už Ben Guriono oro uosto užpuolimą 1972 metų gegužės 30 dieną bei sprogdinimus Siono aikštėje Jeruzalėje 1975 metų liepos 4 dieną.

Nuotraukoje: Jonas Michajus Pačepa, buvęs Rumunijos Užsienio žvalgybos tarnybos (DIE) vadovas, knygos "Dezinformacija" autorius.

Šaltinis: Daily Mail

2013.06.28

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *