Rusija dar prieš apnuodijimą taikėsi į J. Skripal elektroninio pašto paskyras


Rusijos karinė žvalgyba į kovo 4 dieną Anglijos Solsberio mieste apnuodytos Julijos Skripal elektroninio pašto paskyras taikėsi dar 2013 metais, sako Didžiosios Britanijos vyriausybės patarėjas nacionalinio saugumo klausimais, juo remiasi BBC.

NATO generaliniam sekretoriui skirtame laiške vyriausybės patarėjas Markas Sedwillas teigia, kad taip pat esama įrodymų, jog Rusija turi „specialius dalinius“, apmokytus, kaip naudoti nervus paralyžiuojančias medžiagas.

Pasak M. Sedwillo, vienas iš šių dalinių naudojamų metodų – nuodingosios medžiagos užtepimas ant durų rankenų. Didžiosios Britanijos policijos teigimu, būtent toks būdas buvo pasirinktas kovo 4 dieną pasikėsinant į Julijos ir jos tėvo, buvusio rusų žvalgybininko Sergejaus Skripalio gyvybes.

Šį laišką M. Sedwillas išsiuntė NATO prieš balandžio 15 dieną numatytą susitikimą su Aljanso atstovais. Jo metu M. Sedwillas informuos organizaciją apie atakos Solsberyje tyrimą.

Laiško ištraukos paskelbtos praėjus dienai po to, kai Cheminio ginklo uždraudimo organizacija patvirtino JK išvadas dėl per ataką Solsberyje panaudotos medžiagos rūšies.

Londono teigimu, J. Skripal ir jos 66-erių tėvas buvo apnuodyti nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“, praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje sukurta Sovietų Sąjungoje.

Rusija savo ruožtu neigia kaip nors prisidėjusi prie šio pasikėsinimo ir kaltina Didžiąją Britaniją išsigalvojant „melagingas istorijas“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.04.14; 05:00

print