Rusija ir Lenkija: simetriškas atsakymas


Stiprėjanti įtampa santykiuose su Rusija kelia ypatingą nerimą buvusio socialistinio bloko šalims, prieš 10 metų įstojusioms į ES ir NATO, rašo Le Monde.

„Lapkričio 17 dieną Rusijos valdžia paskelbė išsiunčianti Lenkijos diplomatus už „veiklą, nesuderinamą su jų statusu“. Paprastai šis terminas diplomatiniame žargone siejamas su šnipinėjimu.

Tokia priemonė – tai atsakymas į Rusijos diplomatų išsiuntimą iš Varšuvos“, – rašo laikraštis.

Lenkijos diplomatijos vadovas pareiškė, kad Rusijos sprendimą reikia laikyti „simetrišku atsakymu“ į analogiškas Lenkijos valdžios priemones. „Mums tas reikalas baigtas“, – pareiškė pirmadienį Briuselyje Lenkijos Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Gžegožas Ščetina. Trys karo atašė ir politinio skyriaus tarnautojas paliko Rusiją sekmadienį po to, kai penktadienį buvo gautas nurodymas palikti šalį per 48 valandas, sakoma straipsnyje.

Istoriškai Rusijos ir Lenkijos tarpusavio santykiai klostėsi sudėtingai. Varšuvos vyriausybė nusiteikusi labai kritiškai Maskvos atžvilgiu dėl pastarosios dalyvavimo Ukrainos krizėje.

Praėjusią savaitę Lenkijos vyriausybė, reikalaujant Lenkijos Nacionalinio saugumo agentūrai, atšaukė akreditaciją Varšuvoje dirbusiam Rusijos žurnalistui, rašoma leidinyje.

Spaudoje pranešama, kad iš Rusijos, apkaltinus šnipinėjimu, išsiunčiamas buvęs Latvijos deputatas Aleksejus Cholostovas. O išvakarėse sužinota, kad Vokietijos ambasadą Maskvoje paliko viena iš bendradarbių.

Savaitraščio Der Spiegel duomenimis, Rusija priėmė tokį sprendimą, atsakydama į tai, kad Berlynas išsiuntė Rusijos diplomatą, dirbusį generaliniame konsulate Bonoje, Vokietijos vakaruose, praneša Prancūzijos leidinys.

Šaltinis: Le Monde

2014.11.22; 03:31

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *