Rusija stengėsi paveikti apklausos dėl „Mistralio“ rezultatus Le Figaro portale


G 20 viršūnių pasitarime Brisbene per Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir jo kolegos Prancūzijos prezidento Fransua Olando susitikimą nebuvo kalbėta apie lėktuvnešius „Mistral“, kuriuos Prancūzija turi pristatyti Rusijai pagal kontraktą.

Tačiau, nors oficialių pareiškimų ta tema nebuvo, Prancūzijos žiniasklaida praneša, kad įvykiai aplink prancūzų laivus stipriai kaista.

Pavyzdžiui, bandyta supainioti laikraščio Le Figaro apklausą portale apie „Mistralius“.

Ar turi Prancūzija pristatyti Rusijai laivą „Mistral“?

„Į tokį klausimą mes pasiūlėme atsakyti mūsų vartotojams, – praneša Maksimas Belekas prancūziškame leidinyje Le Figaro straipsnyje, pavadintame „Kodėl mes nepaskelbėme mūsų apklausos paskutinės dienos rezultatų“. – Tačiau mes nusprendėme neskelbti tos apklausos rezultatų laikraštyje. Tąja apklausa iš tikrųjų buvo manipuliuojama masinio automatinio balsavimo būdu“.

„Daugiau kaip 260 tūkst. balsavusiųjų, jeigu mes nebūtume naudoję jokio filtro, – konstatuoja laikraštis. – Atsižvelgiant į neįprastai aukštus rodiklius, įtardami kažką negero sukėlėme mūsų techninės priežiūros tarnybą, pristabdėme galimybę balsuoti, o paskui nusprendėme neskelbti balsavimo dėl išvakarėse pateikto klausimo rezultatų. Tam buvo priežastis, – rašo Le Figaro. – išstudijavę pranešimų srauto detales, mes konstatavome stambias anomalijas – sukčiavimo požymius. Pavyzdžiui, vienas ir tas pats Rusijos IP adresas (kompiuterio identifikacinis numeris) pabalsavo 23 tūkst. kartų! Kai dėl ukrainiečių, kito IP priskaičiuota 4300 balsų“.

„Be to, mes pastebėjome, kad naktį iš šeštadienio į sekmadienį (tarp 23 ir 5 valandų) žymiai padaugėjo balsų, ypač „už“ naudai, – tęsia leidinys. – Naktinis portalo lankymas neįprastas vartotojų elgesiui. Taigi mes tapome robotų taikiniu“.

Tai, kad „Mistralio“ dosjė vis labiau kaista, patvirtina ir naujienos iš Prancūzijos Sen-Nazero uosto, kur prisišvartavęs laivas „Vladivostok“ – pirmasis lėktuvnešis, kuris turi būti pristatytas Rusijai. Pasak daugybės dosjė artimų šaltinių, „Vladivostoko“, pirmojo iš dviejų Sen-Nazere pastatytų universalių desantinių laivų, būsimasis rusų ekipažas nuo pirmadienio neturi teisės įlipti į laivą, praneša prancūzų leidinys Quest-France išskirtiniame straipsnyje, pavadintame „Mistral“: Rusijos jūrininkams uždrausta lipti į laivą“.

„Sprendimas dėl tokios priemonės, tikriausiai, priimtas Prancūzijos valdžios, tačiau gynybos ministerija pirmadienį vakare pareiškė, kad apie tai nieko nežino“, – pabrėžia laikraštis.

„Sen-Nazere nuo birželio 30 dienos iš viso yra 550 rusų jūrininkų, kad būtų apmokyti „Vladivostoke“, ir apie 150 yra mokomojo laivo „Smolnyj“, kuriame jūrininkai miega, įgulos narių“, – sakoma straipsnyje.

Informacijos šaltinis – Le Figaro

2014.11.22; 04:32

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *