Rusija įvedė laikiną draudimą kai kurių baltarusiškų pieno produktų importui


Rusija ketvirtadienį paskelbė laikiną draudimą importuoti į šalį kai kuriuos baltarusiškus pieno produktus, įskaitant ir pieną, dėl „pasikartojančių sanitarinių normų pažeidimų“.

Rusijos federalinė veterinarinės ir fitosanitarinės priežiūros tarnyba „Rosselkhoznadzor“ savo tinklalapyje paskelbė, kad „nuo vasario 26 dienos esame priversti įvesti laikinus apribojimus importui į Rusiją tų prekių, kuriose pastebėta daugiausiai pažeidimų“.

Tai itin didelį nerimą Baltarusijai keliantis draudimas, nes jos ekonomika labai stipriai priklauso nuo Rusijos, į kurią eksportuojami beveik visi Baltarusijos maisto produktai.

Rusijos teigimu, priemonės galios, kol per derybas su Baltarusijos maisto higienos priežiūros institucijomis bus išspręsta ši situacija.

Apie 25 proc. pieno produktų Rusijoje yra importuojami, didžioji dalis iš Baltarusijos. Rusijos nacionalinės pieno gamintojų sąjungos „Soyuzmoloko“ teigimu, 78-92 proc. nuo 2017 metų sausio iki lapkričio į Rusiją importuotų pieno produktų sudarė produktai iš Baltarusijos.

Rusija nuo 2014 metų uždraudė importuoti į šalį didelį kiekį maisto produktų iš Vakarų šalių, taip reaguodama į JAV ir Europos Sąjungos sankcijas, paskelbtas jai dėl Krymo pusiasalio aneksijos ir paramos separatistams Rytų Ukrainoje. Rusijos veterinarinės tarnybos kaltina Minską naudojantis šia padėtimi ir dėl to importuojant į Rusiją prastesnės kokybės produktus.

Pieno sektorius laikomas svarbiausiu Baltarusijai, turinčiai daugybę pieno ūkių, ir taip pat Rusijai, kuri neišgali pagaminti pakankamai pieno produktų savo vartotojams.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.02.24; 01:00

print