Rusija mėgina įsigyti kontrolinį Kirgizijos torpedų gamyklos “Dastan” akcijų paketą


Rusija reikalauja, kad būtų peržiūrėtas prieš maždaug trejus metus pasirašytas susitarimas su Kirgizija dėl šioje respublikoje esančios torpedų gamyklos „Dastan” akcijų įsigijimo. Šitaip teigia Rusijos dienraštis „Kommersant”.

Susitarime aiškiai numatyta, kad už 48 proc. “Dastan” akcijų Maskva nurašys Biškekui net 180 mln. USD skolos. “Nuo 2009 metų “Dastan” vertė sumažėjo dėl įrangos nusidėvėjimo, todėl Rusija nepasiruošusi nurašyti Kirgizijai 180 mln. USD skolos. Biškekui dabar siūloma už tą patį akcijų paketą nurašyti mažesnę skolos dalį arba padidinti Rusijai perduodamų akcijų dalį”, – praneša laikraščio šaltinis Rusijos Federacijos vyriausybėje.

Pažymima, kad Rusija būtinai siekia įsigyti 75 proc. įmonės akcijų. Tačiau Kirgizijos prezidento Almazbeko Atambajevo teigimu, susitarimas turi būti atliekamas ankščiau pasirašytomis sąlygomis, nes teigti, kad “Dastan” akcijos nuvertėjo, nėra pagrindo. Laikraštyje taip pat pažymima, kad nesutarimų tarp Kirgizijos ir Rusijos kyla ne tik šiuo klausimu.

“Kommersant” teigimu, politinis konfliktas tarp šalių įsiplieskė ir dėl Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos (KSSO), kai praėjusių metų gruodžio mėnesį vykusiame susitikime A.Atambajevas iškėlė klausimą dėl KSSO vadovybės rotacijos būtinumo.

Tuomet Kirgizijos prezidentas teigė, kad dabartinis KSSO sekretorius Nikolajus Bordiuža ne tik per ilgai eina pareigas, bet ir netenkina visų organizacijos šalių narių interesų. KSSO sekretoriato teigimu, toks klausimas nebuvo svarstomas, tačiau Rusijos prezidento atstovai pažymėjo, kad A.Atambajevas šį klausimą stengėsi aptarti neformalioje aplinkoje.

Parengta pagal kommersant.ru informaciją.

2012.03.26

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.