Rusija perspėjo JAV dėl bendradarbiavimo kosmose pabaigos


Maskva, vasario 25 d. (dpa-ELTA). Rusijos kosmoso agentūros vadovas Dmitrijus Rogozinas perspėjo JAV dėl galimo bendradarbiavimo Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) pirmalaikio nutraukimo.
 
Bendradarbiavimas yra būtinas saugiai stoties veiklai, ketvirtadienio vakarą per „Telegram“ rašė D. Rogozinas, Vašingtonui įvedinėjant naujas sankcijas Maskvai dėl jos puolimo prieš Ukrainą.
 
Jei amerikiečiai atsisakys toliau bendradarbiauti, pasak D. Rogozino, „kas išgelbės TKS nuo galimo nekontroliuojamo nusileidimo iš orbitos ir sudužimo Amerikos ar Europos teritorijoje?
 
Neatmetama galimybė, kad TKS likučiai gali nukristi ir sudužti Indijoje ar Kinijoje. TKS pabaiga šiuo metu nediskutuojama.
Nors tarp Vašingtono ir Maskvos yra daugybė konfliktų, kosminiai skrydžiai laikomi viena sritimi, kurioje abiejų šalių bendradarbiavimas iš esmės veikia.
 
Metų sandūroje JAV kosmoso agentūra NASA sutiko ir toliau eksploatuoti TKS iki 2030 metų. Rusijos kosmoso agentūra „Roskosmos“ vyriausybei Maskvoje planavo siūlyti pratęsti sutartį.
 
Živilė Aleškaitienė (DPA)
 
2022.02.25; 09:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *