Žemėn sugrįžo japonų kosmoso turistai


Po 12 dienų kosminėje stotyje į Žemę grįžo japonų kosmoso turistai. EPA-ELTA nuotr.

Žezkazganas, gruodžio 20 d. (AFP-ELTA). Japonijos milijardierius pirmadienį grįžo į Žemę, dvi dienas praleidęs Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS), kur kūrė vaizdo filmus apie kasdienes užduotis kosmose, įskaitant dantų valymą ir tualetą.
 
Interneto mados magnatas Yusaku Maezawa ir jo padėjėjas Yozo Hirano kartu su Rusijos kosmonautu Aleksandru Misurkinu nusileido parašiutu į Kazachstano stepę maždaug numatytu laiku pirmadienį 03:13 GMT. Filmuotoje medžiagoje iš nusileidimo vietos, esančios maždaug už 150 kilometrų į pietryčius nuo centrinio Kazachstano Žezkazgano miesto, trijulė šypsojosi, kai šaltu ūkanotu oru padedami lipo iš „Sojuz“ nusileidimo modulio ir persėdo į evakuacijos mašinas.
 
Rusijos gynybos ministerija sekmadienį pareiškė, kad Y. Maezawa ir Y. Hirano laukia staigmena, kurią pateiks reabilitacijos komandos – tradicinis japonų makaronų patiekalas.
 
Jų kelionė žymėjo Rusijos sugrįžimą į kosmoso turizmą po dešimtmetį trukusios pertraukos. Trijulė 12 dienų praleido orbitinėje laboratorijoje, kur japonų turistai dokumentavo kasdienį gyvenimą TKS populiariam Y. Maezawos „YouTube“ kanalui.
 
Kreipdamasis į milijoną savo sekėjų „YouTube“, 46 metų milijardierius aiškino, kaip valytis dantis ir eiti į tualetą kosmose. Viename iš vaizdo įrašų jis išsamiai paaiškino, kaip nusilengvinti TKS. „Šlapintis labai lengva“, – sakė jis, demonstruodamas rankinį piltuvą, kurį astronautai naudoja šlapimui išsiurbti. Kituose vaizdo įrašuose jis parodė sekėjams, kaip tinkamai gerti arbatą ir miegoti nesvarumo būklėje.
 
Kai trys kosmoso keliautojai gruodžio 8 d. atvyko į TKS, ten dirbo septynių asmenų įgula, užsiėmusi kosmoso biologijos ir fizikos tyrimais.
 
Y. Maezawa planuoja pasiimti su savimi aštuonis žmones į 2023 m. misiją aplink Mėnulį, kurią valdys Elono Musko „SpaceX“. Jis ir jo padėjėjas yra pirmi privatūs Japonijos piliečiai, apsilankę kosmose nuo tada, kai žurnalistas Toyohiro Akiyama 1990 metais nuvyko į „Mir“ stotį.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2021.12.20; 09:47
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *