Rusija tiria įrašą apie kankinimus kalėjime


Kalėjimo tvoros. Slaptai.lt nuotr.

Maskva, spalio 5 d. (AFP-ELTA). Rusijos valdžia antradienį paskelbė pradėjusi tyrimą dėl įtariamo išžaginimo, kai buvo paviešintas šiurpus vaizdo įrašas apie kankinimą kalėjimo ligoninėje. Šis įrašas yra vienas iš daugelio aktyvistų įgytų slaptų failų.
 
Kovos su kankinimais projektas Gulagu.net, turintis šaltinių didžiulėje Rusijos kalėjimų sistemoje, gavo daugiau nei 1000 vaizdo įrašų failų, kuriuose tariamai matyti kankinimo atvejai kalėjimuose visoje šalyje.
 
Vėlyvą pirmadienį Gulagu.net paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti nuogas vyras, prievartaujamas panašiu į lazdą daiktu tuberkuliozės pacientus gydančioje kalėjimo ligoninėje centriniame Saratovo mieste. Prie lovos pririštas vyras klykia iš skausmo.
 
Vladimiras Osečkinas, vadovaujantis Gulagu.net, sakė naujienų agentūrai AFP, kad grupė šį ir kitus vaizdo įrašus, tariamai padarytus naudojant kalėjimo įrangą, gavo iš Baltarusijos piliečio, atlikusio kalėjimo bausmę Saratove. Jis buvo paleistas vasario mėnesį ir nuo kovo siunčia vaizdo failus Gulagu.net. „Mes jį vadiname savo baltarusiu Snowdenu“, – sakė Prancūzijoje gyvenantis V. Osečkinas.
 
„Tai pirmas kartas, kai žmogaus teisių gynėjai gauna tokį didžiulį kiekį informacijos, įrodančios sisteminį kankinimų pobūdį Rusijoje“.
 
Antradienį Federalinė kalėjimų tarnyba (FSIN) paskelbė tyrimą, sakydama, kad Maskvoje įsikūrusios FSIN darbuotojų komanda išsiųsta į Saratovą „patikrinti vaizdo įraše pateiktos informacijos tikslumą.“
 
„Kankinimų konvejeris“
 
Tyrimą prižiūri „Federalinės kalėjimų tarnybos vadovybė“, sakoma AFP atsiųstame FSIN pranešime. Prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai sakė, kad Kremlius žino apie šį vaizdo įrašą.
 
„Jei šios medžiagos autentiškumas bus patvirtintas, tuomet, žinoma, tai bus rimto tyrimo priežastis, – žurnalistams sakė Dmitrijus Peskovas. – Tačiau pirmiausia reikia greitai ir ramiai tai išsiaiškinti ir nustatyti šios medžiagos autentiškumą.“
 
Kalėjimo sienos. Slaptai.lt nuotr.

V. Osečkinas apkaltino Rusijos valdžią darant viską, kad metai po metų nuslėptų piktnaudžiavimą kalėjimuose.
 
„Rusijos valdžia veidmainiauja ir daro viską, ką gali, kad atsiribotų nuo šio kankinimų konvejerio, – sakė jis. – Šį kankinimų konvejerį sukūrė FSIN ir FSB generolai ir jis naudojamas nuteistųjų valiai palaužti“, – sakė jis, turėdamas omenyje ir vidaus žvalgybos agentūrą.
 
V. Osečkinas teigė, kad grupė planuoja perduoti failus Europos Tarybai ir Jungtinėms Tautoms.
 
Žmogaus teisių aktyvistai nuolat praneša apie Rusijos kalėjimų darbuotojų arba kitų kalinių vykdomus kankinimus, pažeminimą ir mušimą.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2021.10.06; 06:50
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *