Prokuratūra artimiausiu metu dar kartą kreipsis į JAV


Lietuvos Generalinėje prokuratūroje įvykusioje spaudos konferencijoje dėl paskelbtų JAV Senato atlikto tyrimo išvadų Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamento vyriausiasis prokuroras Irmantas Mikelionis patvirtino, kad prokuratūra artimiausiu metu dar kartą kreipsis į JAV prašydama suteikti informaciją, kuri, ją gavus, būtų prijungta prie atliekamo ikiteisminio tyrimo medžiagos.

Prokuroro paminėtas tyrimas dėl galimo neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną buvo pradėtas 2014 m. vasario 13 d., atsižvelgiant į Žmogaus teisių stebėjimo instituto pateiktą pareiškimą.

Šio ikiteisminio tyrimo laikotarpiu, o tiksliau – 2014 m. pavasarį, prokuratūra kreipėsi į kompetentingas JAV teisėsaugos institucijas dėl šiam tyrimui būtinų duomenų pateikimo, tačiau gautas atsakymas nesudarė prielaidų plėtoti tyrimo ar priimti reikšmingus procesinius sprendimus.

Atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu aptariamoje ataskaitos versijoje nėra nurodyti konkretūs šalių, institucijų, asmenų bei kiti konkretūs duomenys, prokuratūra prašys kompetentingų JAV teisėsaugos institucijų suteikti oficialią ir išsamesnę informaciją apie ataskaitoje nurodytas aktualias Lietuvai aplinkybes.

Prokuroras pabrėžė, kad tokio procesinio veiksmo reikia, nes paviešinta informacija apie JAV Senato atliktą parlamentinio tyrimą ir nuasmenintos šio tyrimo išvados ta aprėptimi, kuri yra dabar pagarsinta, vadovaujantis mūsų šalies įstatymais, negali būti traktuojama kaip tinkama vykstančiam ikiteisminiam tyrimui medžiaga. „Tai jokiu būdu nereiškia prokuratūros nepasitikėjimo parlamentinį tyrimą vykdžiusia institucija ar šių išvadų ignoravimo, tai tik prokurorams nustatytų baudžiamojo persekiojimo proceso reikalavimų vykdymas vadovaujantis LR teisės aktais.“ – teigė I . Mikelionis.

Gavus tokius duomenis ar paaiškėjus kitoms reikšmingoms tyrimui aplinkybėms, taip pat įtarus, kad galimai buvo įvykdytos ir kitos nusikalstamos veikos, šiuo metu vykstantis ikiteisminis tyrimas dėl galimo neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną gali būti praplėstas bei papildytas.

Prokuroro Irmanto Mikelionio teigimu, klausimai dėl kreipimosi į kompetentingas JAV institucijas su tarptautinės teisinės pagalbos prašymu bus sprendžiami artimiausiomis dienomis.

Nuotraukoje: JAV prezidentas Barakas Obama CŽV ženklo fone.

Informacijos šaltinis – www.prokuraturos.lt

2014.12.11; 07:58

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.