Rusijoje buvo sulaikytas japonas, mėginęs gauti slaptos informacijos


Rusijoje buvo sulaikytas Japonijos pilietis, mėginęs gauti slaptos informacijos apie Rusijos karinį potencialą Tolimuosiuose Rytuose. Tai pirmadienį pranešė naujienų agentūra „Interfax“, remdamasi Rusijos užsienio reikalų ministerija.
 
Incidentas įvyko gruodžio 25 d. Vladivostoke. Su įkalčiais sulaikytam Japonijos piliečiui buvo oficialiai pareikšta, kad tokie veiksmai, numatyti RF baudžiamojo kodekso 276-ajame straipsnyje (šnipinėjimas), yra neleistini.
 
Užsieniečiui buvo duotos 72 valandos palikti Rusiją. „Kitą dieną su žurnalisto viza Rusijoje buvęs japonas išvyko į tėvynę“, – pridūrė Rusijos URM atstovai.
 
Sausio 25 d. Rusijos ambasada Tokijuje sukritikavo Japonijos žiniasklaidos pranešimus, kad sulaikytas buvęs Japonijos kompanijos „Softbank“ darbuotojas, įtariamas informacijos perdavimu Rusijos prekybos atstovybei Tokijuje.
 
„Verčia apgailestauti tai, kad Japonija, naudodama anachroniškus įtarimus dėl šnipinėjimo, prisijungė prie antirusiškų spekuliacijų vakarietiška dvasia bangos“, – pareiškė Rusijos ambasados atstovai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.01.28; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *