Rusijos FSB atsisakė įvardyti Valstybės dūmos deputatus, kuriuos konsultavo Markas Dou


Rusijos Federalinė saugumo tarnyba FSB (FST) atsisakė įvardyti Valstybės dūmos deputatus, kuriuos įstatymų leidybos klausimais konsultavo Didžiosios Britanijos žvalgybos bendradarbis Markas Dou, tapęs pagrindine figūra vadinamajame „akmens skandale“.

Atitinkamą užklausimą parlamentarai pasiuntė FST vadovybei 2012 metų sausio pabaigoje po to, kai FST generolas Sergejus Sorokinas per televiziją papasakojo, kad kai kurie deputatai konsultavosi su Marku Dou apie tai, kokius įstatymus reikia priimti.

Kaip papasakojo leidiniui „Moskovskij Komsomolec“ deputatas nuo Vieningosios Rusijos ponas Hinšteinas, atsakyme neminimi konkretūs deputatai, nes, pažymima dokumente, ši informacija gauta „iš konfidencialių šaltinių“.

Beje, Rusijos FST pažymi, kad kontaktai, apie kuriuos S.Sorokinas kalbėjo per televiziją, vyko 2005 – 2006 metais. Taigi kalbėta apie ketvirtojo šaukimo Valstybės dūmos deputatus, kurie į kitus šaukimus galėjo būti nebeperrinkti.

Arkadijaus Mamontovo filmas apie šnipų akmenį buvo parodytas per Rusijos televiziją 2006 metais. 2012 metų sausį Didžiosios Britanijos ekspremjero Tonio Blero patarėjas Džonatanas Pauelas pripažino, kad toks įrenginys iš tikrųjų buvo naudojamas. Po to buvo parodytas rusiško filmo apie „šnipų akmenį“ perdirbinys, kuriame nuskambėjo FST generolo S.Sorokino pareiškimas apie deputatų konsultacijas su Marku Dou, Didžiosios Britanijos ambasados Maskvoje antruoju sekretoriumi.

Šaltinis:“Moskovskij komsomolec“

2012.03.18

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.