Rusijos oro pajėgų pulkas pavadintas Estijos sostinės vardu


Taip, jūs neapsirikote. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė specialų įsaką, kuriuo remiantis vienas Rusijos oro pajėgų dalinys bus pavadintas Estijos sostinės Talino vardu. Taigi nuo šiol 23-iasis aviacijos naikintuvų pulkas vadinsis Talinu.

Toks Kremliaus sprendimas Estijoje tikriausiai bus traktuojamas kaip provokacija. Estai bus teisūs, jei įžvelgs provokuojančių elementų.

Bet kodėl rusai ryžosi tokiam žingsniui? Rusijos valdžia baiminasi, pergyvena, siunta, kad Baltijos šalys vis labiau tolsta nuo Maskvos, tuo pačiu jų integracija į Vakarus vis stipresnė, ir Kremliui belieka griebtis keisčiausių provokacijų, neva patvirtinančių „buvusią bendrystę ir draugystę“. Pavyzdžiui, dirbtinai demonstruoti Rusijos ryšius su buvusiomis sovietinėmis respublikomis. Kad ir su Estija.  Juk Estija kadaise buvo strateginis Rusijos forpostas vakarų šiaurėje. Tad kodėl šios aplinkybės neišnaudoti?

Juolab kad Rusija nuolat akcentuoja: Antrojo pasaulinio karo metu ji neva išgelbėjo nuo mirties ne tik Ukrainą, bet ir Baltijos šalis.

Žodžiu, toks V.Putino žingsnis – tarsi ėjimas žirgu šachmatų lentoje. Jūs mūsų nemėgstate, bet mes nuo jūsų neatstosime – nuolat akcentuosime, prisiminsime tą laikotarpį, kai „buvome kartu“.

Informacijos šaltinis – The Independent (Krisas Beinsas, Šehabas Hanas).

2018.02.02; 01:30

print