Rusijos “pirmosios ledi” dingimo paslaptis


Jeigu paieškosite Google sistemoje Liudmilos Putinos vardo, tuojau pamatysite žodžius „vienuolynas“ ir „skyrybos“. Tokia “The Times” pozicija.

„Rusų carai turėjo tradiciją ištremti įgrisusias žmonas į vienuolynus, o Vladimiro Putino valdžia tokia stipri, kad daugelis Rusijos gyventojų samprotauja taip: Liudmilos Putinos beveik nematyti viešai todėl, kad jos vyras atgaivino tą paprotį“, – rašo žurnalistas Tonis Helpinas. Ar L.Putina  vėl pasirodys viešai, kai V.Putinas vėl pradės eiti prezidento pareigas?

Nuo 2008 metų Liudmilos Putinos buvimas „apgaubtas ypatingo slaptumo skraiste“, rašo autorius. Niekas negali tiksliai pasakyti, kur ji gyvena. „Ir apskritai mažai kas noriai kalba šia tema, bent jau atvirai: žmonės bijo V.Putinui atskaitingų specialiųjų tarnybų keršto“, – sakoma straipsnyje. Jeigu kas ir sutinka duoti neoficialų interviu, tai tik perpasakoja gandus.

Pagal „legendą“, kaip rašo žurnalistas, Liudmila išsiųsta į prabangius svečių namus, kainuojančius 1 mln. svarų, valstybės pastatytus senojo Jelizarovo vienuolyno ties Pskovu teritorijoje. Straipsnio autorius primena, kad XVI amžiuje šio vienuolyno „lyderis“ (pasak laikraščio) buvo vyresnysis vienuolis Filofejus Pskovietis, paskelbęs Maskvą „trečiąja Roma“. „Ši mesijietiška ideologija gerai dera su V.Putino siekiu atgaivinti Rusijos didybę“, – sakoma straipsnyje. Kur gi dar galima buvo išsiųsti nūdienos caro žmoną? Tiesa, RPC (Rusijos stačiatikių bažnyčia) šituos gandus neigia.

Tikėti šiomis prielaidomis skatina ir aplinkybė, kad beveik nėra jokios informacijos apie V.Putino šeimos gyvenimą, pažymi publikacijos autorius. „Įsivaizduokite, kad JAV prezidentas atsisako kalbėti apie savo šeimą arba net skelbti, kur ji yra!“

Tuo tarpu Rusijos žiniasklaida niekada nieko nerašė ir nerašo ir apie V.Putino dukteris, niekada nebuvo spausdinti net oficialūs V.Putino šeimos portretai.

Rusijoje „pirmosios ponios“ statusas kitoks, nei Vakaruose, sako sociologė Olga Kryštanovskaja, motyvuodama rusų mentalitetu: „Mūsų „pirmoji ponia“ praktiškai visada būdavo namų šeimininkė, kuri užsiiminėdavo vaikais ir nesikišdavo į politinį gyvenimą“. O.Kryštanovskajos nuomone, V.Putino laikais atsitiktiniai informacijos nutekėjimai uždaryti, ir belieka tik spėlioti, orientuojantis į vaizdelį televizoriuje“.

„Sklinda gandai, jog Liudmila Putina taip nejaukiai jausdavosi dėmesio centre, kad norėjo išsiskirti prieš antrąją vyro kadenciją, o ne likti „pirmąja ponia“. Pasakojama, kad V.Putinas išvengė pragaištingo skandalo, pažadėjęs 2008 metais atsistatydinti, bet tikrumoje perėjo į premjero postą, ir tada jo žmona, apimta nevilties, išvažiavo į Peterburgą“, – sakoma straipsnyje.

Autoriaus nuomone, neseniai V.Putinas interviu pripažino, kad šeimoje esama trinties dėl jo sugrįžimo į prezidento postą. „Žinoma, kad ir jis, ir Liudmila – uolūs tikintieji, o Stačiatikių bažnyčia nepritaria skyryboms. Bet nejaugi skyrybos neįmanomos, jeigu jų santuoka iš tikrųjų nelaiminga?“ – klausia autorius.

Neįvardytas politologas atsako: „Rusija – ne Prancūzija. Visuomenė labai konservatyvi, ir V.Putinui būtų labai sunku pateisinti skyrybas bei kažkokios jaunos moters atsiradimą jo gyvenime“. „Be to, yra rizikos, kad žmona paviešins visas jo paslaptis. O tai ir valstybinės paslaptys“, – pridūrė ekspertas.

Nuotraukoje: Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas su savo žmona Liudmila.

Šaltinis: The Times

2012.04.26

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *