Rusiškas apsirikimėlis: ką “ožiais” pavadino Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas?


Dabar neįmanoma pasakyti, ar iš tikrųjų žurnalistai užmiršo išjungti mikrofoną po interviu su Rusijos vyriausybės pirmininku Dmitrijum Medvedevu, ar visa tai buvo numatyta, – rašo “Frankfurter Allgemeine” apžvalgininkas Michaelis Liudvigas.

Aišku tik viena, kad “Russia Today” pastangomis atsiradęs laisvai prieinamas vaizdo įrašas, kuriame Dmitrijus Medvedevas „ožiais“ vadina Rusijos Tyrimo komiteto darbuotojus, užgriuvusius daryti kratos į namus pas nieko nesusivokiantį režisierių, masinių demonstracijų Bolotnaja aikštėje bylos liudytoją, sukėlė patį tikriausią furorą“. 

Ir anaiptol ne todėl, kad siaubingai papiktino Tyrimo komiteto vadovą Vladimirą Markiną, prakalbusį apie veiksmus, „įžeidžiančius ir pakertančius visų šalies teisėsaugos organų autoritetą“, mano žurnalistas.

„Ne, pakirsti autoritetą nebuvo jokio reikalo – patiems organams, visur pažeidinėjantiems žmogaus teises ir pripažįstantiems, kad tų teisių situacija siaubinga, tas ir šiaip jau neblogai gaunasi“.

M.Liudvigo nuomone, svarbus ne tik tas faktas, kad “Medvedevas pasišaipė iš kvailių, dirbančių teisėsaugos organuose, bet ir vaizdžiai parodė, kad tyrėjai dažnai suklysta“.

Kaip žinoma, per kratą V.Markovo pavaldiniai norėjo paimti iš režisieriaus Pavelo Kostomarovo, filmuojančio dokumentinį filmą apie Rusijos protesto judėjimo „pirmuosius asmenis“, „tyrimui reikalingus įrodymus“. Tai ir buvo patvirtinta vėliau, pabrėžia “Frankfurter Allgemeine”.

O paties tyrimo, kurio eigoje jau suimtas ne vienas opozicijos veikėjas, pagrindą sudarė propagandinė, tiesiog namudinėm sąlygom nufilmuota juosta „Protesto anatomija“. Parodytas dar šių metų spalį, filmas „demaskuoja“ visą virtinę Rusijos opozicionierių, neva ruošiančių šalyje valstybės perversmą, sakoma straipsnyje.

Nuotraukoje: Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas, šalies specialiųjų tarnybų darbuotojus pavadinęs “ožiais”.

Šaltinis: “Frankfurter Allgemeine”

2012.12.17

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *