Salvadoro prezidentas kurs bitkoinų miestą


Bitkoinų ženklas. EPA-ELTA nuotr.

San Salvadoras, lapkričio 21 d. (AFP-ELTA). Salvadoro Respublikos prezidentas Nayibas Bukelė teigia, kad šalis planuoja pastatyti pirmąjį pasaulyje virtualiosios valiutos bitkoinų miestą, kuriam energiją teiks ugnikalnis ir kuris bus finansuojamas iš kriptovaliutų obligacijų.
 
Bitkoinų mieste, anot prezidento, netrūks nieko: jame bus gyvenamieji rajonai, verslo zonos, paslaugų įmonės, muziejai, pramogų vietos, oro uostas, jūrų uostas ir geležinkelis. Savo planus jis pristatė šeštadienį, vykstant Lotynų Amerikos bitkoinų ir blokų grandinės technologijų konferencijai.
 
Salvadoras, kuriame jau du dešimtmečius JAV doleris yra vietos valiuta, buvo pirmoji valstybė pasaulyje, paskelbusi bitkoinus teisėta atsiskaitymo priemone.
Salvadore pristatyti planai įkurti bitkoinų miestą. EPA-ELTA nuotr.
 
N. Bukelė teigia, kad Končagvos ugnikalnis „maitins ir miestą, ir kriptovaliutos kasybą“. „Nebus jokių anglies dvideginio emisijų. Tai visiškai ekologiškas miestas“, – konferencijos metu kalbėjo šalies vadovas.
 
Bitkoinų kasyba – tai procesas, kurio metu nauji bitkoinai kuriami naudojant sudėtingus matematinius uždavinius sprendžiančius kompiuterius. Toks procesas reikalauja daug energijos.
 
Projektui finansuoti Salvadoras kitais metais išleis 1 mlrd. JAV dolerių vertės bitkoinų obligacijų.
 
N. Bukelė pabrėžia, kad absoliučiai vienintelis mokamas mokestis futuristiniame mieste bus pridėtinės vertės mokestis (PVM).
 
Irma Jančiauskaitė (AFP)
 
2021.11.22; 06:05
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *