Saulius Skvernelis: rekomendacijas prekybos centrai privalo išgirsti


Premjeras Saulius Skvernelis. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Laikinai ministro pirmininko pareigas einantis Saulius Skvernelis tikisi, kad prekybos centrai atsižvelgs į pateiktas rekomendacijas dėl akcijų skelbimo, kadangi turėtų būti suinteresuoti išvengti didesnių apribojimų ateityje dėl blogėjančios epidemiologinės situacijos šalyje.
 
„Pateiktos tam tikros rekomendacijos prekybos centrams, kad įvairios akcijos, ypač prieš šventes, nesukeltų dirbtino žmonių antplūdžio.
 
Manau, kad tų rekomendacijų prekybos centrai laikysis, išgirs, nes patys yra labiausiai suinteresuoti, kad nebūtų (pandeminės – ELTA) situacijos blogėjimo šalyje, ir kad žmonės su tam tikrais apribojimais, saugodamiesi, galėtų naudotis prekybos tinklų teikiamomis paslaugomis“, – spaudos konferencijoje po Vyriausybės posėdžio trečiadienį teigė jis.
 
Laikinasis premjeras tikino, kad kol kas nesvarstomas prekybos centrų darbo laiko trumpinas, kadangi jis galėtų sukelti atvirkščią efektą.
„Darbo laiko trumpinimas esant žmonių norui vis dar gyventi pakankamai aktyvų socialinį gyvenimą, ką rodo paskutiniai mėnesiai, gali duoti atvirkštinį efektą. Likusias kelias prekybos centrų darbo valandas galėtų būti didžiulis, nekontroliuojamas arba sunkiai kontroliuojamas žmonių antplūdis“, – teigė jis.
 
S. Skvernelis, vertindamas kai kurių prekybos centrų idėją artėjančių švenčių metu ilginti darbo laiką siekiant išvengti klientų spūsčių, teigė, kad toks sprendimas būtų racionalus.
 
„Jei (prekybos centrų darbo – ELTA) laikas bus prailgintas, tai irgi bus racionalu. Vėlgi, galbūt prekybos centrai galėtų tas iniciatyvas rodyti atskiroms gyventojų grupėms, jiems skirti specialias valandas. Pirmą bangą prekybos centrai parodė, kad elgiasi labai racionaliai ir konstruktyviai, ir tikiuosi, kad ir toliau taip elgsis“, – pažymėjo jis.
 
Vyriausybė trečiadienį apsisprendė sugriežtinti karantino sąlygas.
Prekybos centras gražiu lietuvišku pavadinimu. Slaptai.lt nuotr.
 
Uždrausta visose parduotuvėse, prekybos centruose bei paslaugų teikimo vietose vykdyti prekybą laikinose prekybos vietose (išskyrus prekybą maisto produktais, pirotechnikos priemonėmis ir prekybines saleles), t. y. kai prekyba vykdoma ne fiziškai atskirtose parduotuvėse, o, pavyzdžiui, bendrose prekybos centrų patalpose, praėjimuose ir panašiai.
 
Taip pat pritarta rekomendacijai visose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų teikimo vietose nenaudoti trumpalaikių pardavimų skatinimo priemonių (išpardavimų, nuolaidų valandų, degustacijų ir kt.), kurios didina pirkėjų ir lankytojų srautus tam tikru itin trumpu laiku ir tam tikroje vietoje (išskyrus prekybą internetu).
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.02; 15:55
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *