Elektronikos vartotojams – patogesnis atliekų rūšiavimas


Elektronikos platintojų asociacija (EPA) per pirmąjį šių metų pusmetį jau perdirbo daugiau kaip 5 tūkst. tonų elektroninės įrangos ir beveik 45 tonas galvaninių elementų. Siekdama užtikrinti dar efektyvesnį atliekų surinkimą, EPA smulkiųjų atliekų surinkimo tinklą papildys penki šimtai naujų surinkimo konteinerių, jau artimiausiu metu atsirasiančių prie didžiausių „Maxima“, „IKI“, „Senukai“, „Norfa“ ir kitų prekybos centrų.

Be to, stambiagabaričių elektros ir elektronikos įrangos atliekų tinklą turėtų sustiprinti 110 anksčiau nuomotų konteinerių nuosavybės teisės įgijimas. Taip pat planuojamas visų nuomojamų plotų atsisakymas ir konteinerių perdavimas neatlygintinai asociacijos nariams.

„Pagrindiniu uždaviniu iki metų pabaigos taps atliekų surinkimo tinklo optimizavimas ir patvirtinto plėtros plano įgyvendinimas, – pastebi EPA direktorius dr. Mantas Varaška. – Vis dar susiduriame su motyvacijos bei atliekų tvarkymo prieinamumo problemomis – smulkiųjų atliekų dėžutės dažnai vagiamos ar joms tiesiog trūksta žmonių dėmesio, todėl įsigyti naujieji konteineriai. Privalome kelti aukštesnius tikslus bei investuoti į infrastruktūros gerinimą, kad gerėtų atliekų rūšiavimo situacija bei mažėtų išlaidos, kurių pareikalauja nerūpestingas visuomenės požiūris į aplinkos taršą“.

Sprendimas didinti investicijas į atliekų surinkimo tinklą priimtas EPA valdybos susitikimo metu, kuriame EPA valdybos nariai taip pat aptarė pirmojo šių metų pusmečio veiklos rezultatus, pasiekimus ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymo užduočių vykdymo būklę. Valdyba bendru sutarimu pritarė pateiktam Asociacijos atliekų surinkimo tinklo optimizavimo (kaštų mažinimo) ir plėtros planui. Plane numatomas atliekų surinkimo tinklų išlaikymo kaštų mažinimas, didesnis elektros ir elektroninės įrangos surinkimas. Taip pat ketinama sumažinti asociacijos narių atliekų tvarkymo kaštus, bei su įvairių socialinių partnerių pagalba formuoti geresnius atliekų surinkimo ir rūšiavimo įpročius.

Naujuosius smulkiųjų atliekų surinkimo konteinerius žmonės galės rasti prie didžiausių prekybos centrų – Maxima, Iki, Norfa, Senukai ir kitų parduotuvių. Asociacija EPA (buvusi EPA) – elektros ir elektroninės įrangos bei baterijų ir akumuliatorių gamintojų ir importuotojų įsteigta organizacija. Pagrindinis EPA tikslas – vykdyti ES ir LR teisės aktuose numatytas savo narių atliekų tvarkymo prievoles. Nuo 2006 m. EPA organizuoja elektros ir elektroninės įrangos atliekų tvarkymą, o nuo 2009 m. pabaigos – baterijų ir akumuliatorių atliekų tvarkymą. 

Slaptai.lt nuotr.

Informacijos šaltinis – Elektronikos platintojų asociacija ir RsV agentūra „Ad verum“

2013.09.24

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *