Seimo nario Naglio Puteikio pranešimas: būtina atsižvelgti į ekonomistų pasiūlymus ir susieti minimalią algą su vidutiniu darbo užmokesčiu


Seimo narys Naglis Puteikis siūlo papildyti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtą Darbo kodekso naujos redakcijos projektą XIIP-3234, nustatant, kad minimalaus darbo užmokesčio dydis negali būti mažesnis nei pusė praėjusių metų vidutinio atlyginimo dydžio, kurį nustato ir paskelbia Lietuvos statistikos departamentas.

N. Puteikio įsitikinimu, Seimas turėtų nutraukti daug metų praktikuojamus socialiai neatsakingus ir ekonominiu požiūriu žalingus politinius žaidimus minimalios algos didinimu ir atsižvelgti į žinomų šalies ekonomistų seniai išsakomą poziciją, kad šį klausimą reikia depolitizuoti, susiejant minimalios algos dydį su vidutinio atlyginimo dydžiu.

„Viešai kritikuodami priešrinkiminius žaidimus, kai sprendimai priimami tenkinant siaurus politinius interesus ir nepaisant ekonominių realijų, ekonomistai ne kartą siūlė susieti minimalaus ir vidutinio atlyginimų dydžius, tokie projektai buvo įregistruoti ir Seime, bet įvairių partijų valdantieji iki šiol vienodai sėkmingai apsimetinėjo, kad tų pasiūlymų negirdi ir tų projektų nemato.

Dabar parengtame Darbo kodekso naujos redakcijos projekte apie tai taip pat neužsiminta nė žodžiu. Manau, politikams jau seniai laikas išgirsti R. Kuodį, kuris neseniai dar kartą pakartojo, kad minimali alga turėtų kilti automatiškai, indeksuotis kylant vidutiniam atlyginimui, ir priminė europinę nuostatą, kad ji turėtų sudaryti tarp 50-60 procentų vidutinės algos (žr. http://www.delfi.lt/verslas/verslas/r-kuodis-atsake-kiek-lietuvoje-turi-siekti-minimali-alga.d?id=69335878), Gitaną Nausėdą, kuris 50 procentų orientyrą taip pat vertina kaip priimtiną (žr. http://lzinios.lt/lzinios/Ekonomika/net-profesiniu-sajungu-atstovai-siulo-neskubeti-kelti-mma/209430), ar Nerijų Mačiulį, kuris vengimą susieti MMA su vidutiniu darbo užmokesčiu vadina tiesiog neatsakingu politiniu elgesiu (žr. http://www.15min.lt/verslas/naujiena/finansai/ekonomistai-zygimantas-mauricas-ir-nerijus-maciulis-minimalia-alga-siulo-didinti-10-proc-662-490955). Todėl įregistravau pasiūlymą Darbo kodekse įrašyti nuostatą, kad minimalaus darbo užmokesčio dydis negali būti mažesnis nei pusė praėjusių metų vidutinio atlyginimo dydžio. Manau, tai atitiktų Europos valstybėse besiformuojančią nuostatą dėl socialinio teisingumo požiūriu priimtino minimalaus ir vidutinio atlyginimų santykio, sumažintų erdvės ekonomiškai nepagrįstoms manipuliacijoms ir būtų žingsnis link atsakingesnės politikos.“, – teigia Seimo N. Puteikis.

Pasiūlymą rasite čia: http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=1089745

Nuotraukoje: Seimo narys Naglis Puteikis.

2015.10.28; 18:46

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *