Seimo narys Evaldas Jurkevičius: „Mūšis laimėtas, karas – dar ne“


Antradienį Seimas svarstys mano pateiktą Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimo projektą. Jei jam bus pritarta, nekilnojamojo turto savininkai įgaus teisę atsiskaityti už komunalinių atliekų tvarkymą pagal individualioje sutartyje aptartas sąlygas.

Projektu siūloma nustatyti, kad nekilnojamojo turto savininkai arba įgalioti asmenys privalėtų sudaryti komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos tiekimo sutartį su savivaldybe, kurios teritorijoje yra nekilnojamojo turto objektas, arba mokėti rinkliavą, jeigu sutartis nesudaroma. O asmenys, pageidaujantys sutartyje pažymėti individualias aplinkybes, turėtų teisę kreiptis į savivaldybę dėl individualios sutarties sudarymo.

Šiuo metu gyventojams sąlygos yra primetamos. Savivaldybės nustato rinkliavas pačios ir nepalikdamos pasirinkimo teisės nurodo, pagal kokią metodiką gyventojai privalės atsiskaityti. Daugelyje savivaldybių taikoma visuomenės labiausiai kritikuojama metodika, pagal kurią rinkliavos dydis priklauso nuo būsto ploto. Atliekų tvarkymo centrai neatsižvelgia nei į būste gyvenančių asmenų skaičių, nei faktinį atliekų kiekį dėl ko skaudžiai nukenčia pensininkai ar kiti vieniši asmenys. Pasitaiko atvejų, kai gyventojams atliekų tvarkymo paslaugos net nebuvo suteiktos, o pinigų reikalaujama. Todėl dažnai „šiukšlina“ ne žmonės, o jų turimos nuosavybės plotai: būstai, balkonai, sandėliukai, sodų sklypeliai.

Kad ir kaip akivaizdu bebūtų, kad atliekų tvarkymo sistemą būtina keisti, pokyčiai juda vėžlio greičiu. Greit bus 3 metai, kai teismuose ir Seime pradėjau kelti klausimą dėl socialiai neteisingos rinkliavos už atliekų tvarkymą. Vis dėlto iki šiol labiau girdimi ne gyventojų, o savivaldybių ir atliekų tvarkymo centrų nuogąstavimai.

Kad šis projektas pasiekė Seimą – laimėtas mūšis, tačiau antradienį laukia tikras karas Seimo posėdžių salėje. Viliuosi, galbūt bent artėjant Seimo rinkimams tautos atstovai prisimis savo pažadus rinkėjams ir taip reikalingi Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimai bus priimti.

Nuotraukoje: Seimo narys Evaldas Jurkevičius, šio pranešimo autorius.

2011.10.06

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *