Generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis kreipėsi į Seimą dėl finansinėmis machinacijomis kaltinamų Darbo partijos narių Viktoro Uspaskicho, Vytauto Gapšio ir Vitalijos Vonžutaitės teisinės neliečiamybės panaikinimo. D. Raulušaitis pažymėjo, kad Prokuratūra šiuos Darbo partijos atstovus Seime prašo patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jų laisvę.
Jo teigimu, į Generalinę prokuratūrą dėl V. Uspaskicho, V. Gapšio ir V. Vonžutaitės imuniteto panaikinimo kreipėsi Vilniaus apygardos teismas. „Darbiečių“ pirmininkas V. Uspaskichas, Seimo pirmininko pirmuoju pavaduotoju neseniai išrinktas V. Gapšys ir V. Vonžutaitė kaltinami sukčiavimu.
D. Raulušaitis sakė, jog minėti „darbiečiai“, eidami atsakingas pareigas partijos vadovybėje, organizavo apgaulingą partijos buhalterijos apskaitą. Darbo partija, kaip juridinis asmuo, kaltinama, kad 2004–2006 metais jos dokumentuose nefiksuota apie 25 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų, susijusių su turtu, įsipareigojimais ar struktūros pasikeitimais.
Seimo nutarime dėl laikinosios tyrimo komisijos, spręsiančios „darbiečių“ teisinės neliečiamybės panaikinimo klausimą, nuspręsta, kad minėtai komisijai vadovaus valdančiojoje koalicijoje su Darbo partija esančios partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas Andrius Mazuronis.
Pirmininko pavaduotoju paskirtas „darbietis“ Artūras Paulauskas.
Be minėtų Seimo narių komisijoje taip pat turėtų dirbti socialdemokratai Darius Petrošius, Artūras Skardžius, Rimantė Šalaševičiūtė, „darbiečiai“ Valentinas Bukauskas, Šarūnas Birutis, konservatoriai Arvydas Anušauskas, Kęstutis Masiulis, Stasys Šedbaras, liberalas Remigijus Šimašius, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovė Vanda Kravčionok ir partijos „Drąsos kelias“ narys Jonas Varkala. Savo darbą laikinoji komisija turėtų baigti iki gruodžio 21 dienos.
Diskutuojant dėl laikinosios komisijos sudėties, laikinai premjero pareigas einantis Andrius Kubilius abejojo siūlymu komisijos pirmininko pavaduotoju skirti Darbo partijos atstovą A. Paulauską. Laikinai krašto apsaugos ministrės pareigas einanti konservatorė Rasa Juknevičienė pabrėžė, kad komisijai skirto darbo laikas yra per daug ištęstas.
Konservatorių partijos frakcijos Seime seniūnas Jurgis Razma siūlė į komisijos pirmininko pavaduotojo postą skirti ne „darbietį“ A. Paulauską, o kadenciją teisingumo ministro pareigose bebaigiantį R. Šimašių. Šiai iniciatyvai Seimas nepritarė.
Parlamentas taip pat nepritarė ir grupės Seimo narių teiktam pasiūlymui komisijos darbo laiką sutrumpinti iki savaitės. Konservatorių partijos atstovė Vilija Aleknaitė-Abramikienė pabrėžė, jog Prokuratūra iki šiol dėl Seimo narių imuniteto naikinimo kreipdavosi į parlamentą dėl to, kad būtų galima pratęsi ikiteisminius tyrimus arba atlikti kitus procesinius veiksmus byloje, tuo metu V. Uspaskicho, V. Gapšio ir V. Vonžutaitės atveju, parlamentarės teigimu, kaltinimai byloje jau yra pateikti ir pati byla yra baigiamojoje stadijoje.
„Drąsos kelio“ atstovė Aurelija Stancikienė pareiškė, jog komisijos sudėtis leidžia manyti, kad sprendimas jau žinomas, ir nieko jai svarstyti nereikia. Ji taip pat pabrėžė, kad darbas iki gruodžio 21 d. sprendimą nukels bent pusmečiui. D. Raulušaitis patvirtino, kad, jei Seimas nepanaikins „darbiečių“ teisinės neliečiamybės, byla bus nutraukta.
Slaptai.lt nuotraukoje: Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskich.
2012.12.04