Sėkmingas smegenų plovimas senais kagėbistiniais metodais


„Amžinasis agentas Vladimiras Putinas – meistras manipuliuoti nuomonėmis, skleisti gandus ir kalti Vakarų visuomenei savo propagandą. Tuo pačiu jis dalija Europą. O tai, kad mes tam leidžiamės perkami, reikia laikyti mūsų  kolektyvinio skurdumo rodikliu“, – rašo laikraštyje Die Presse Berlyno žurnalistas Oliveris Jegesas.

„Vokietijoje, o taip pat ir Austrijoje, vis garsiau skamba balsai tų, kas reiškia suprantą Rusiją ir atsisako nuolaidžiauti Vakarams“, – tęsia autorius. Pasak jo, forumuose, tinklaraščiuose ir skaitytojų laiškuose išsilieja “frustracija dėl neva iškraipomo konflikto vaizdo, kurį esą pateikia Vakarų žiniasklaida. Mūsų laisvoje spaudoje tie pasipiktinę žmonės staiga įžvelgė beprotnamį, kuriame valdžią paėmė pacientai“.

„Tik kad tie skundai niekaip nesiderina su realybe, – įsitikinęs Jegesas. – Žinoma, galima manyti, kad Putinas – nekaltasis avinėlis. Lygiai taip pat galima manyti, kad saulė teka vakaruose, o leidžiasi rytuose. Iš buvusio KGB agento gavosi gryniausias fokusininkas. Tas, kas įvaldė propagandos amatą Putino lygiu, gali parduoti šaldytuvą eskimui ir atversti Romos popiežių į ateizmą. Savo dabartine propaganda Vladimiras Putinas išplėtė savo įtakos zoną toli už buvusios SSSR ribų“.

„Vos per keletą savaičių Putinui pavyko su didele dalimi Europos gyventojų padaryti tai, ko nepavyko amerikiečiams Vietname: Winning Hearts and Minds“ – išsikovoti žmonių supratimą ir simpatijas. Rusas Putinas stoja prieš apšlubusius Vakarus, kurie privargo ginti savo idealus ir vertybes“, – sakoma straipsnyje.

„Putinas surengė šiurpų šou. Ir nežinia kas baisiau: ar kad didelė valstybė, kuri vėl mielai taptų imperija, pažeidinėja tarptautinę teisę, ar vangi praradusių pasitikėjimą pačiais savimi Vakarų reakcija? – pereina prie apibendrinimų Jegesas. – To konflikto pasekmė bus tikriausiai ne tiek naujoviškas tarptautinės teisės aiškinimas, kiek suvokimas, kad išprususiai visuomenei galima išplauti smegenis senais kagėbistiniais metodais“.

Šaltinis: Die Presse

2014.06.21; 08:06

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *