Sektinas pavyzdys


Įvairios visuomeninės organizacijos (tarp jų ir Lietuvos Sąjūdžio (LS) Vilniaus miesto Lazdynų klubas) ne kartą kreipėsi į Švietimo ir mokslo ministeriją dėl apleisto pilietinio bei tautinio patriotinio ugdymo mokyklose, dėl pasipriešinimo okupacijoms istorijos pamokų įvedimo į programas, prie ministerijos dėl to net buvo piketuojama.

Mokykla pagal priimtas programas suteikia žinias, tačiau dora ir sveika gyvensena, bendruomeniškumas, patriotiškumas, pilietiškumas programose mažai tekliečiami. Moksleiviai nenusimano apie valstybę, jos saugumą, savarankiškumo būtinybę, apie patriotizmą ir valstybės gynimo būtinybę.

Labai skaudu, kad jaunuoliai mokykloje ir už mokyklos ribų dėl neugdomo bendruomeniškumo yra susvetimėję, nuolat patiria patyčias, neatsparūs žalingiems poveikiams (tabakui, alkoholiui, kas skaudžiausia – mirtinam narkotikų poveikiui). Valstybėje yra sudaromos įvairios prevencinės programos, pajungta daug organizacijų, švaistomos lėšos, bet nesusivokiama, kad be auklėjimo, be mokinių sąmoningumo ugdymo, jų pačių įsijungimo į veiklą, pastangos neveiksmingos.

Švietimo ir mokslo ministras, Vilniaus miesto Lazdynų rinkiminėje apygardoje išrinktas Seimo narys Gintaras Steponavičius, šioje apygardoje turi gražų pavyzdį, kurį galėtų įsakmiai siūlyti mokykloms.

Jau penkiolikti metai iš eilės Vilniaus Lazdynų, Panerių ir Trakų Vokės lietuviškose, rusiškose ir lenkiškose mokyklose LS Lazdynų klubas valstybinių ir tautinių dienų proga organizuoja rašinių bei piešinių patriotine tematika ir tautinių liaudies dainų konkursus. LS Lazdynų klubo entuziasto, įvairių visuomeninių organizacijų atstovo, aktyviausio konkursų organizatoriaus Rimanto Skaisčio pastangomis iš rėmėjų gautomis lėšomis kasmet konkursų prizininkams bei aktyviems jų mokytojams samdomu autobusu organizuojama 3–4 dienų kelionė į Lietuvos pajūrį, kelionės metu dar organizuojamos įvairios pažintinės ekskursijos.

Šiemet, balandžio 28 d. Motinos dienos proga Lazdynų vidurinės mokyklos salėje vyko tautinių liaudies dainų konkursas. Lazdynų klubui konkursą parengti padėjo Lazdynų vidurinė mokykla, Lazdynų bendruomenės savivaldija, seniūnija, TS-LKD ir Liberalų sąjūdžio Lazdynų skyriai. Konkurse dalyvavo šešių mokyklų moksleiviai. Renginį sveikino Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys, buvęs Lazdynų seniūnas Algis Strelčiūnas, jis, kaip ir kasmet, konkurso dalyvius pavaišino saldumynais. Vertinimo komisija (Alfredas Guščius, dainininkas, poetas, Bronislovas Jankauskas, choro dirigentas, kompozitorius, Petras Žiupsnys, choro vadovas, muzikantas, Aloyzas Gureckas, muzikos mokytojas, dainininkas, Rita Balčiūnienė, mokytoja, Seimo nario padėjėja) išklausė konkursines dainas, jas įvertino, paskirstė vietas.

Beveik dvi valandas trukusį įspūdingą koncertą salė priėmė labai šiltai, atliktas lietuvių, rusų ir lenkų kalbomis dainas lydėjo gausūs plojimai.

Turėdama patirtį iš buvusių konkursų, vertinimo komisija netruko paskirstyti vietas, paskelbti nugalėtojus. Tarp pirmų–ketvirtų klasių ansamblių grupėje pirma vieta skirta Sausio 13-osios vidurinei mokyklai (vadovė Ilona Baltušnikienė), antra vieta – „Svajos“ pradinei mokyklai (vadovė Aleksandra Nebolsina) ir trečioji vieta Lazdynų vidurinei mokyklai (vadovė Svetlana Zapolska). Tarp 5–11 klasų ansamblių grupėje pirmoji vieta skirta „Minties“ gimnazijai (vadovė Irena Stanevičienė), antroji – Lazdynų vidurinei mokyklai(vadovė Svetlana Zapolska) ir trečioji – Trakų Vokės vidurinei mokyklai (vadovė Janina Siurplytė). Tarp 5–11 klasių solistų pirmoji vieta atiteko Lazdynų vidurinės mokyklos moksleivėms Evelinai Novikovai ir Karolinai Fediuchinai (vadovė Svetlana Zapolska), antros vietos „Versmės“ vidurinės mokyklos moksleiviams Elžbietai Guščiūtei ir Emiliui Korickiui (vadovė Alfreda Cechanovič), trečioji vieta – Lazdynų vidurinės mokyklos moksleivei Monikai Rinkevič (vadovė Diana Boguško).

Už motinų garbei iš širdžių ir lūpų skambėjusias dainas nuoširdžiai dėkojo Rimantas Skaistis, visiems konkurso dalyviams buvo įteikti meniški dalyvio pažymėjimai, nugalėtojams diplomai  ir padėkos mokytojams bei kvietimas į poilsinę pažintinę kelionę bus įteikti netrukus. Renginyje dalyvavęs Seimo narys signataras Kazimieras Uoka pakvietė dainų atlikėjus pasisvečiuoti Seime, surengti ten koncertą.

Panašūs konkursai, puoselėjantys tautines liaudies kultūros vertybes bei patriotinius jausmus Tėvynei, galėtų būti sektinu pavyzdžiu visoms Lietuvos mokykloms.

Nuotraukoje: balsingas uniformuotas Lazdynų vidurinės mokyklos ansamblis.

2011.05.01

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *