Sirų nuotakas supirkinėja turtingi arabai


Neturtingos sirų šeimos, netekusios pastogės ir lėšų pragyvenimui, parduoda dukras už kuklią 1–2 tūkst. eurų sumą, rašo Lorenzas Cremonesis straipsnyje „Corriere della Sera”.

„Jos vadinamos „pigiomis nuotakomis“.

Tokių žmonų–mergaičių lengva rasti, jas lengva išsivežti, kai šeimos daug kam pasiruošusius, kad nors kiek pagerintų situaciją, į kurią jos pakliuvo pabėgėlių iš Sirijos stovyklose pasienyje.

Toji rinka klesti ir plečiasi. Daugelis taksistų iš Amano pavertė tą biznį pramone. Jie laukia turtingų Saudo arabų iš Persų įlankos šalių oro uoste arba prie penkių žvaigždučių viešbučių“, – rašo leidinys. „Sirų moterys turi pasisekimą arabų pasaulyje. Jų oda šviesi, akys didelės, jos aukšto ūgio“, – pasakoja vietiniai teisių gynėjai–aktyvistai. Sirų mergaitės kainuoja ne itin daug, 15–16 metų mergaitės gali būti parduotos už 1–2 tūkst. eurų.

Tai – niekis Įlankos verslininkams. Jie pripratę mokėti daugiau: naktis ukrainiečių prostitučių kompanijoje Dubajaus viešbutyje gali atsieiti dvigubai brangiau“, – praneša straipsnio autorius.

Tas biznis įsisuka. Sprendžiant iš kai kurių duomenų, jam klestėti padeda vietinės humanitarinės organizacijos. „Tai ne išnaudojimas. Tai kilniaširdiškumas“, – sako Zijad Hamad, vienos iš pabėgėlių stovykloje veikiančios labdaros organizacijų atstovė. Šeimoms, kurios priešinasi atiduoti dukrą turtingiems nepažįstamiesiems, siūloma iki 4500 eurų, o tai jau didelis turtas tiems, kas neturi pinigų net duonai“, – rašo leidinys.

Nuotraukoje: tipiška Sirijos mergina, dėvinti nacionalinius drabužius.

Šaltinis: „Corriere della Sera”

2012.12.05

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *